Trwa ładowanie...

Egzamin gimnazjalny 2019. Dziś część matematyczno-przyrodnicza. Harmonogram testów

Egzamin gimnazjalny rozpoczął się w środę. Dziś druga część testów matematyczno-przyrodnicza. Podpowiadamy, jaki jest harmonogram tegorocznych egzaminów oraz kiedy będą wyniki.

Egzamin gimnazjalny 2019. Dziś część matematyczno-przyrodnicza. Harmonogram testówŹródło: East News
d3u2bso
d3u2bso

Egzamin gimnazjalny 2019. Harmonogram

Egzamin gimnazjalny tradycyjnie odbywa się w kwietniu. Jest podsumowaniem wiedzy uczniów, którą nabyli przez 3 lata gimnazjum. Obejmuje wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej.

We wtorek rozpoczął się tegoroczny egzamin gimnazjalny. Ma on formę pisemną i składa się z trzech części: humanistycznej z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego, matematyczno-przyrodniczej z zakresu przedmiotów przyrodniczych i matematyki oraz z języka obcego nowożytnego. Każda z nich przeprowadzana jest innego dnia.

Egzamin gimnazjalny 2019 - harmonogram w terminie głównym

część humanistyczna – 10 kwietnia 2019 r. (środa)
z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
z zakresu języka polskiego – godz. 11:00

część matematyczno-przyrodnicza – 11 kwietnia 2019 r. (czwartek)
z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
z zakresu matematyki – godz. 11:00

d3u2bso

język obcy nowożytny – 12 kwietnia 2019 r. (piątek)
na poziomie podstawowym – godz. 9:00
na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00

Na egzamin gimnazjalny uczeń przynieść może ze sobą wyłącznie przybory do pisania: długopis lub pióro (z czarnym tuszem/atramentem). W przypadku części z zakresu matematyki także linijkę. W trakcie testów nie można korzystać z kalkulatora, słowników oraz używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

Egzamin gimnazjalny 2019. Kiedy wyniki testów?

Tradycyjnie egzamin gimnazjalny odbywa się w kwietniu. Każdy uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpi do niego w wyznaczonym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.

Przystąpienie do testów jest równocześnie warunkiem ukończenia gimnazjum. Nie określa się natomiast minimalnego wyniku, jaki każdy zdający egzamin gimnazjalny powinien uzyskać, więc testów nie można nie zdać.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego zarówno terminu kwietniowego, jak i czerwcowego zostaną ogłoszone 14 czerwca 2019 r. Wydanie zaświadczeń i informacji zdającym odbędzie się - 21 czerwca.

Źródło: cke.gov.pl, finanse.wp.pl

d3u2bso
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u2bso