Trwa ładowanie...

Eksperci: przed świętami ceny paliw na stacjach nie powinny rosnąć

Zdaniem ekspertów monitorujących rynek paliw, ceny na stacjach benzynowych spadają i są znacznie niższe niż w analogicznym okresie 2012 r. W ich opinii kierowcy nie powinni się też obawiać, że w okresie przedświątecznym ceny paliw wzrosną.

Eksperci: przed świętami ceny paliw na stacjach nie powinny rosnąćŹródło: Jupiterimages
d3hq66p
d3hq66p

"Mijający tydzień przyniósł dalsze obniżki cen paliw na stacjach. Ceny wszystkich rodzajów paliw spadły średnio o 2 grosze na litrze" - wskazali eksperci BM Reflex.

Dodali, że średnio za litr bezołowiowej 95 płaciliśmy 5,61 zł, za Superplus 98 - 5,80 zł, oleju napędowego 5,62 zł, natomiast litr autogazu kosztował 2,59 zł.

"Chociaż ceny paliw w dalszym ciągu pozostają wysokie, to w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego paliwa są niższe odpowiednio: benzyna o 20 gr/l, olej napędowy o 17 gr/l, autogaz o 24 gr/l" - podkreślili.

Zdaniem ekspertów BM Reflex dalsze obniżki cen paliw na stacjach, zwłaszcza benzyny bezołowiowej, są coraz bardziej niepewne. "W wyniku wzrostu cen benzyny na rynku hurtowym w ciągu ostatniego tygodnia o 10 groszy na litrze ponownie zmniejszy się poziom marży detalicznej, ale nie będzie to jeszcze wystarczający powód do ponownych podwyżek cen detalicznych" - ocenili.

d3hq66p

Z kolei eksperci portalu e-petrol.pl stwierdzili, że nie zanosi się, aby wyjazdy na święta wielkanocne miały być droższe.

Dodali, że w nadchodzącym tygodniu za litr Pb98 zapłacimy 5,77-5,88 zł, a za popularną benzynę "95" 5,54-5,63 zł za litr. "Diesel lokowałby się według prognoz w przedziale 5,52-5,62 zł za litr (...), a autogaz nie powinien pokazywać większej podatności na cenowe zmiany - będzie zapewne kosztował 2,52-2,64 zł za litr" - oczekują eksperci e-petrol.pl.

d3hq66p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hq66p