Trwa ładowanie...

Elektrownia w Czarnobylu. Przepracowany personel zaprzestaje napraw związanych z bezpieczeństwem

Pracownicy obsługujący zakłady utylizacji odpadów radioaktywnych w elektrowni nuklearnej w Czarnobylu przestali przeprowadzać naprawy związane z bezpieczeństwem, ponieważ są przemęczeni. Nie mieli odpoczynku od czasu zajęcia tej elektrowni przez Rosję - poinformowała w niedzielę Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej(MAEA) powołując sie na informacje otrzymane od ukraińskiego urzędu dozoru.

Pracownicy elektrowni w Czarnobylu nie przeprowadzają już napraw i konserwacji sprzętu związanego z bezpieczeństwem z powodu przemęczenia Pracownicy elektrowni w Czarnobylu nie przeprowadzają już napraw i konserwacji sprzętu związanego z bezpieczeństwem z powodu przemęczenia Źródło: east news, fot: Volodymyr Tarasov
d2i2dys
d2i2dys

"Ukraiński urząd dozoru poinformował MAEA, że pracownicy (Czarnobyla) nie przeprowadzają już napraw i konserwacji sprzętu związanego z bezpieczeństwem, częściowo z powodu fizycznego i psychicznego zmęczenia po pracy bez przerwy przez prawie trzy tygodnie" - podała Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej w oświadczeniu, nie omawiając szczegółowo tych prac.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo.

60 tys. Ukraińców wróciło walczyć z Rosją. Jak zniesie to polski rynek pracy?

W niedzielę udało się przywrócić zasilanie w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej - podał w niedzielę portal RBK-Ukraina, powołując się na informacje od Enerhoatomu, ukraińskiego koncernu obejmującego wszystkie cztery elektrownie jądrowe na Ukrainie.

d2i2dys

Rosyjskie władze poszukują "świeżych" żołnierzy

Trwa dziewiętnasty dzień wojny w Ukrainie. W niedzielę rosyjskie wojsko przeprowadziło atak rakietowy na Międzynarodowe Centrum Operacji Pokojowych i Bezpieczeństwa w obwodzie lwowskim. Zginęło 35 osób, 134 zostały ranne.

- Będziemy się trzymać razem, będziemy walczyć i pokonamy wroga - powiedział Wołodymyr Zełenski. W poniedziałek delegacje Ukrainy i Rosji wznowią negocjacje.

Portal Hromadske podał, że rosyjska armia kieruje do walk w Ukrainie część swego kontyngentu rozjemczego z Górskiego Karabachu, a także najemników m.in. z Syrii. Ukraiński wywiad twierdzi, że w Syrii utworzono 14 punktów naboru najemników.

Rosyjskie władze poszukują "świeżych" żołnierzy na wszelkie możliwe sposoby, aby wykorzystać ich w działaniach wojennych na terytorium Ukrainy. Ostatnio coraz więcej Rosjan odmawia pójścia na wojnę - podała "Ukraińska Prawda".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2i2dys
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d2i2dys