Qaqwqwrqw

Empik z problemami. Amazon czai się tuż za rogiem

Spółka nie zdobyła pieniędzy na dalszy rozwój. Sieć multimedialnych księgarni traci też udział w branżowym torcie - pisze "Puls Biznesu". Czy amerykański Amazon wypchnie Empik z rynku?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Empik z problemami. Amazon czai się tuż za rogiem
(Materiały Prasowe)
Qaqwqwrqw

Empik Media & Fashion to nie tylko sieć księgarni i sklep internetowy. W Polsce grupa prowadzi też Smyka, szkoły językowe czy dystrybuuje takie marki jak: Esprit, Gap czy Dior.

Jak podaje gazeta, 1 sierpnia spółka miała pochwalić się sprzedażą - wartych ponad miliard euro - obligacji. Te miały pomóc w obsłudze starego zadłużenia oraz wspomóc dalszy rozwój. Z transakcji jednak nic nie wyszło. Empik tłumaczy, że to wynik słabej kondycji rynku kapitałowego.

"PB" cytując ekspertów pisze, że nieudana sprzedaż euroobligacji to kompletna porażka spółki.

Qaqwqwrqw

Ich zdaniem to nie słaba kondycja rynku, ale samej firmy spowodowała, że nie udało się zdobyć finansowania. W Polsce spada czytelnictwo, są problemy ze sprzedażą drogich, markowych ubrań. A za rogiem już czai się Amazon.

"PB" pisze, że to właśnie Amerykanie mogą zdominować nasz rynek i wyrzucić na boczny tor takie firmy jak: Empik, Merlin, Matras czy nawet Allegro. Amazon buduje już w Polsce gigantyczne magazyny. Konkurowanie z nim może być więc trudne. A strategia rozwoju Empiku zakłada wzrost oparty właśnie o internet.

Dziś spółka z handlu w sieci ma 7 proc. udział w obrotach. Niby niedużo, ale to właśnie ten segment rośnie najszybciej. W tym roku aż o 24 proc. Wejście amerykańskiego giganta będzie musiało w naturalny sposób zastopować takie wzrosty.

Polub WP Finanse
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw