Trwa ładowanie...
empik

Empik zaprzecza pogłoskom o kłopotach finansowych. "Nasza sytuacja jest dobra"

W ostatnich tygodniach coraz głośniej o problemach Empiku, a przede wszystkim o gigantycznym spadku cen akcji właściciela marki. Notowania Empik Media & Fashion spadły w ciągu roku o 76 proc. Tylko w styczniu rynkowa wartość firmy zmniejszyła się o 74 mln zł. Ale władze firmy zapewniają, że wszystko jest w porządku

Share
Empik zaprzecza pogłoskom o kłopotach finansowych. "Nasza sytuacja jest dobra"
Źródło: Materiały prasowe
d4msx0z

.

Zarząd Empik Media & Fashion przesłał do mediów ostre w tonie oświadczenie. Jak czytamy w przesłanym dziennikarzom piśmie: - Zarząd chciałby stanowczo zaprzeczyć spekulacjom o rzekomej złej sytuacji finansowej Grupy EM&F i jej spółek zależnych, które zostały opublikowane w prasie oraz powielone przez media internetowe w ciągu ostatnich dni.

Firma podkreśla, że ma pieniądze: - Grupa pozyskała środki finansowe na kolejne trzy lata, na dalszy rozwój kluczowych spółek portfelowych, w tym Grupy Empik, Grupy Smyk, spółek E-commerce, Szkół Językowych oraz Grupy Optimum Distribution.

d4msx0z

W oświadczeniu zawarto jeszcze sugestię na temat najnowszych wyników spółki: - Zarząd Grupy EM&F jest zadowolony z wyników operacyjnych wypracowanych w okresie świątecznym 2014 r., poprawy efektywności operacyjnej, jak również realizacji długoterminowej strategii.

Jak przypomina EM&F, szczegółowe sprawozdanie finansowe z ostatniego kwartału 2014 roku zostanie przedstawione 19 lutego. Wtedy będziemy mogli się przekonać, jaka jest faktycznie sytuacja Empiku.

2 lutego doszło do zmiany na stanowisku prezesa sieci Empik. Wcześniej szeroko omawiana była w mediach akcja bojkotu sklepów, zainicjowana przez środowiska katolickie, które protestowały przeciwko udziałowi w świątecznej akcji reklamowej sieci Marii Czubaszek i Adama "Nergala" Darskiego. Między innymi to spowodowało spekulacje dotyczące wyników sprzedaży i ogólnej kondycji całej grupy.

d4msx0z

Podziel się opinią

Share
d4msx0z
d4msx0z