Trwa ładowanie...
df7xza8

EQT chce konsolidować operatorów kablowych w Polsce

30.11. Warszawa (PAP) - EQT jest zainteresowany konsolidacją polskiego rynku operatorów kablowych. Przedstawiciele funduszu odbyli już spotkania z zarządami i właścicielami Aster,...

Share
df7xza8

30.11. Warszawa (PAP) - EQT jest zainteresowany konsolidacją polskiego rynku operatorów kablowych. Przedstawiciele funduszu odbyli już spotkania z zarządami i właścicielami Aster, Multimedia, UPC i Vectry - poinformował dziennikarzy Piotr Czapski partner w EQT Partners.

"Telewizje kablowe to dla nas jeden z ciekawszych segmentów.(...) Interesują nas duzi gracze: Aster, Multimedia, Vectra, UPC. My zawsze szukamy liderów rynku. Konsolidacja w tym segmencie miałaby duży sens. Spotkaliśmy się już ze wszystkimi, z zarządami i właścicielami" - powiedział Czapski.

"Konsolidacja nastąpiła na poziomie mniejszych firm. Teraz jest już moment, kiedy duże firmy powinny się połączyć, a nie budować sieci na tych samych osiedlach. Duży sens ma konsolidacja, kupno dwóch z czterech operatorów" - dodał.

Fundusze EQT zebrały łącznie na inwestycje od momentu utworzenia w 1994 roku 13 mld euro. Obecnie na inwestycje w Europie Środkowej EQT chce wydać 850 mln euro.

EQT jesienią przejęło dwóch czołowych bułgarskich operatorów telewizji kablowej: Eurocom i CableTel za ponad 200 mln euro. Nowy podmiot będzie największym operatorem telewizji kablowej w Bułgarii.(PAP)

epo/ ana/

df7xza8

Podziel się opinią

Share
df7xza8
df7xza8