Trwa ładowanie...
d1dmw4h

Euler Hermes podniósł rating Polski z B do BB

...

Share
d1dmw4h

28.12. Warszawa (PAP) - Euler Hermes podniósł rating dla Polski z poziomu B do BB - podało biuro Euler Hermes w komunikacie prasowym.

"Obecna zmiana oceny ratingowej Polski z B do BB stanowi zarówno votum zaufania dla gospodarki w skali makro jak i wyraz uznania dla milionów przedsiębiorców, stanowiących o jej sile, elastyczności i odporności na zawirowania. Ciesząc się z tej pozytywnej oceny, nie zapominajmy o wyzwaniach czekających gospodarkę światową, w tym w szczególności Unię Europejską w roku 2011" - ocenił Tomasz Starus, dyrektor biura oceny ryzyka w TU Euler Hermes.

"Analitycy ubezpieczyciela podkreślają, że inflacja jest pod kontrolą, deficyt obrotów bieżących zmniejszył się, a dług zagraniczny utrzymuje się na przyzwoitym poziomie. Polska ma też dostęp do elastycznej linii kredytowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego, która oferowana jest wyłącznie silniejszym gospodarkom. Oceniając Polskę uznano, iż ryzyko systemowe niestabilności politycznej jest niskie, choć nadal ostrożności w zarządzaniu wymaga sytuacja fiskalna" - napisano w informacji prasowej.

"Zdaniem analityków Euler Hermes, gospodarka i sektor finansowy Polski zniosły światowy kryzys ekonomiczny stosunkowo dobrze, pomimo spadku kursu wymiany na początku kryzysu, co wpłynęło na zwiększenie ryzyka refinansowania związanego z zadłużeniem walutowym sektora prywatnego" - dodano. (PAP)

nik/ asa/

d1dmw4h

Podziel się opinią

Share
d1dmw4h
d1dmw4h