Trwa ładowanie...

Euro i handel

Przyspieszenie inwestycji związanych z Euro, stwarza szanse na rozwój terenów dotychczas mało atrakcyjnych biznesowo - zauważa "Puls Biznesu".

Share
Euro i handel
Źródło: mat. prasowe
d4elysw

Gazeta podaje przykład między innymi modernizacji dworców w Katowicach i Poznaniu. Zielone światło dla PKP stworzyło okazję do budowy nowej powierzchni handlowej. Szansę wykorzystała spółka Neinver, która w II kwartale 2013 roku odda Galerię Katowicką, przylegającą do modernizowanego dworca PKP. Dla miasta oznacza to 50 tysięcy metrów kwadratowych nowej powierzchni handlowej.

Z kolei 60 tysięcy metrów przybędzie w Poznaniu, gdzie w obrębie dworca kolejowego powstaje kompleks Poznań Główny City Center - czytamy w "Pulsie Biznesu".

d4elysw

Na atrakcyjności zyskuje także Warszawa Centralna. Eksperci zwracają uwagę, że wysprzątana i unowocześniona powierzchnia handlowa w podziemnym pasażu stwarza warunki do zwiększenia potencjału tej przestrzeni.

Gazeta dodaje, że ogłoszenie planu budowy autostrad A1 i A2 w znacznym stopniu przyspieszyło realizację kompleksu handlowego Europa Centralna w Gliwicach.

Więcej na ten temat w "Pulsie Biznesu".

d4elysw

Podziel się opinią

Share
d4elysw
d4elysw