Trwa ładowanie...
złoty

Eurodolar ustanawia nowe tegoroczne maksimum

Na krajowym rynku walutowym, w czasie dzisiejszej sesji polska waluta nieznacznie umacniała się, odrabiając częściowo wczorajsze spadki. Przyczynę tego można upatrywać w ogólnej poprawie nastrojów na globalnych rynkach względem dnia wczorajszego, co widoczne było chociażby po zwyżce kursu eurodolara.

Share
Eurodolar ustanawia nowe tegoroczne maksimum
Źródło: DM TMS Brokers
d2g3g55

EUR/PLN zniżkował dziś o godzinie 16.00 do okolic 4,1590, natomiast notowania USD/PLN w tym czasie kształtowały się na poziomie 2,8130. Przed poważniejszą aprecjację polską walutę wstrzymują nadal obawy inwestorów związane z konsekwencjami ewentualnej wypłaty dywidendy przez PZU.

Z danych makroekonomicznych z kraju, poznaliśmy dziś sierpniową inflację netto bez cen żywności i energii, która zgodnie z oczekiwaniami wyniosła 2,9% r/r. Nie wpłynęło to jednak na notowania złotego.

d2g3g55

Na międzynarodowym rynku walutowym kurs eurodolara dziś zwyżkował. W jego notowaniach można było zaobserwować dynamiczny wzrost, czego efektem było pokonanie szczytów z minionego tygodnia (1,4760). Kurs tej pary walutowej ustanowił tym samym nowe tegoroczne maksimum na poziomie 1,4820.

Kalendarz makroekonomiczny mieliśmy podczas dzisiejszej sesji ubogi i poznaliśmy tylko amerykański indeks cen nieruchomości FHFA, który wzrósł 0,3% m/m (wobec oczekiwanego wzrostu 0,5% m/m). W następnych dniach natomiast istotny dla rynku walutowego może być jutrzejszy komunikat amerykańskiego Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, jak również rezultat szczytu państw G-20 (odbędzie się on w dniach 24-25 września).

Jarosław Fronczak
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

d2g3g55

Podziel się opinią

Share
d2g3g55
d2g3g55