WP

Eurojackpot. Kumulacja znowu rośnie

Wielka kumulacja Eurojackpot w zeszły piątek została rozbita m.in. przez osobę z Polski. Na konto szczęśliwca trafi ponad 190 mln zł. A 17 maja głównej wygranej nie zgarnął nikt. W następny piątek do wygrania będzie 90 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eurojackpot - wyniki. Kumulacja rośnie, nikt nie zgarnął głównej wygranej
Eurojackpot - wyniki. Kumulacja rośnie, nikt nie zgarnął głównej wygranej (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
WP

Już są wyniki losowania Eurojackpot z 17 maja. By wygrać 43 mln zł trzeba było skreślić: 20, 27, 33, 35, 46 oraz 5 i 9. Jednak nie dokonał tego nikt. Dlatego już za tydzień wygrać będzie można aż 90 mln zł.

Przypomnijmy, 10 maja została robita historyczna kumulacja Eurojackpot. Dwie osoby trafiły liczby, dzięki którym zapewniły sobie wygraną pierwszego stopnia. Co oznaczało łącznie 390 mln zł do podziału. Dokładnie na konto osoby z Polski trafi 193 mln 396 tys. 500 zł. Od tego trzeba będzie odprowadzić 10-procentowy podatek.

Czytaj więcej: Bank Eurojackpot rozbity. Osoba z Polski wśród multimilionerów

WP

Te niezwykle szczęśliwe liczbe, które dały tak gigantyczną wygraną to: 5, 7, 15, 19, 29 oraz 3 i 8. Najpewniej na powtórkę tak spektakularnego wyniku długo trzeba będzie czekać. Warto podkreślić, że w Polsce Eurojackpot jest od jesieni 2017 r. Blisko dwa lata musieliśmy czekać na wygraną pierwszego stopnia w naszym kraju.

Obejrzyj: 19 groszy z każdej złotówki gier LOTTO wspiera sportowców

Warto podkreślić, że grający w Polsce wygrywają w Eurojackpot znacznie więcej niż w pozostałych krajach, w których dostępna jest gra. Wynika to z faktu, że do wygranych doliczana jest nadwyżka z korzystnej wymiany kursowej złotego na euro.

WP

Czytaj też: Europejska loteria dała nad Wisłą 13 milionerów

Eurojackpot to największa gra liczbowa w Europie. Została założona w 2012 roku i od tego czasu zdążyła wyłonić kilkudziesięciu lottomilionerów. Obecnie bierze w niej udział 17 różnych krajów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
WP
WP