Trwa ładowanie...
d13un3c

Euromark sprzedaje brytyjską spółkę zależną

25.8.Warszawa (PAP) - Euromark, właściciel marek Alpinus i CampuS, podpisał z The World of Outdoors umowę sprzedaży 100 proc. udziałów brytyjskiej spółki zależnej Eurotech Leisure...

d13un3c

25.8.Warszawa (PAP) - Euromark, właściciel marek Alpinus i CampuS, podpisał z The World of Outdoors umowę sprzedaży 100 proc. udziałów brytyjskiej spółki zależnej Eurotech Leisure - podał Euromark w komunikacie.

Wartość umowy to 50 tys. zł.

"Biorąc pod uwagę szczególnie słabe ostanie wyniki sprzedaży osiągane przez Eurotech, sytuację ogólną na rynku outdoorowym w Wielkiej Brytanii oraz fakt, że sprzedaż hurtowa nie jest kluczową częścią przyszłych planów i strategii rozwoju grupy, zarząd Euromark Polska doszedł ostatecznie do wniosku, że powinien sprzedać tę spółkę zależną i skoncentrować swoją działalność na rynku polskim oraz Centralnej i Wschodniej Europy. Warunki sprzedaży wykazują obniżenie wartości aktywów netto, które z punktu widzenia wyceny spółki przez kupującego i Euromark, odzwierciedla potencjalne przyszłe odpisy z tytułu utraty wartości" - napisano w komunikacie.

Transakcja zostanie odpisana jako koszt finansowy, w ten sposób bezpośrednio wpływając na wysokość zysku brutto.

d13un3c

"Euromark Polska spodziewa się zawrzeć układ z nabywcą spółki zależnej, który pozwoli polskiej spółce dominującej kontynuować obsługę pozostałych końcowych klientów zainteresowanych powyższymi markami, przy minimalnych dodatkowych kosztach i szacuje, że ta działalność podniesie wolumen sprzedaży dodatkowo o 4-6 mln zł oraz zwiększy o ok. 0,5-0,75 mln zł zyskowność Euromark Polska rocznie" - napisano. (PAP)

pel/ jtt/

d13un3c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13un3c