Trwa ładowanie...

Eurostat: produkcja przemysłowa w Polsce spadła

Produkcja przemysłowa w Polsce we wrześniu spadła o 2,2 proc. rok do roku, po wzroście o 1,7 proc. rdr w sierpniu, a w ujęciu miesięcznym spadła o 1,4 proc. - podał Eurostat.

Eurostat: produkcja przemysłowa w Polsce spadłaŹródło: WP/łukasze Szełemej
d1pa7b6
d1pa7b6

Jak poinformował GUS, różnice między danymi GUS a Eurostatu wynikają z odmiennych metodologii. W przypadku danych w ujęciu miesięcznym, Eurostat ok. 50 dni po miesiącu sprawozdawczym podaje w ostatecznym wyliczeniu wskaźnik wyrównany sezonowo, podczas gdy GUS ok. 20 dni po miesiącu sprawozdawczym podaje wskaźnik meldunkowy w rzeczywistym czasie pracy. Z kolei dla danych w ujęciu rocznym Eurostat podaje ostateczny wskaźnik wyrównany dniami roboczymi, a GUS wskaźnik meldunkowy w rzeczywistym czasie pracy.

Według GUS produkcja przemysłowa w Polsce we wrześniu spadła o 5,2 proc. rdr, a mdm wzrosła o 6,1 proc.

Produkcja przemysłu w strefie euro spadła

Produkcja przemysłowa w strefie euro we wrześniu 2012 r. spadła o 2,5 proc. miesiąc do miesiąca, podczas gdy poprzednio wzrosła o 0,9 proc., po korekcie - poinformował w komunikacie urząd statystyczny Eurostat w Luksemburgu.

Analitycy spodziewali się tymczasem, że produkcja mdm spadnie o 2,0 proc.

d1pa7b6

W ujęciu rok do roku produkcja przemysłowa spadła o 2,3 proc. wobec oczekiwanego spadku o 2,2 proc.

W sierpniu spadek produkcji rdr wyniósł 1,3 proc., po korekcie.

W 27 krajach UE produkcja przemysłu spadła we wrześniu o 2,3 proc. mdm, podczas gdy poprzednio wzrosła o 0,5 proc., po korekcie.

Rok do roku spadek produkcji w 27 krajach UE wyniósł we wrześniu 2,7 proc., wobec spadku poprzednio o 0,9 proc., po korekcie - podali statystycy.

d1pa7b6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pa7b6