Trwa ładowanie...

Expose Tuska: pracuj i płać

Plan zaciskania pasa przedstawiony w expose przez Donalda Tuska może przynieść budżetowi państwa 13 miliardów złotych rocznie.
Share
Expose Tuska: pracuj i płać
d1mzxc0

*Plan zaciskania pasa przedstawiony w expose przez Donalda Tuska może przynieść budżetowi państwa 13 miliardów złotych rocznie - wylicza "Rzeczpospolita". * Ponad połowę wyliczonej powyżej kwoty, czyli 7 miliardów złotych rocznie, przyniesie podwyższenie składki rentowej dla pracodawców o dwa punkty procentowe. Premier zapowiedział też, że waloryzacja obecnych emerytur i rent zostanie czasowo zmieniona z procentowej na kwotową. Mirosław Gronicki, doradca prezesa NBP szacuje, że jeżeli rząd będzie chciał zaoszczędzić średnio 50 złotych na jednym emerycie, w kasie państwa zostanie 4 i pół miliarda złotych.

Od lutego 2012 roku rząd zamierza obłożyć składką zdrowotną rolników posiadających gospodarstwo powyżej 6 hektarów. Co roku z tego tytułu rolnicy zapłaciliby ponad 200 milionów złotych.

Rząd chce utrzymać becikowe oraz ulgi podatkowe na dzieci, ale nie dla wszystkich. Stracą je od 2013 roku podatnicy z jednym dzieckiem, którzy zarabiają powyżej 85 tysięcy złotych rocznie. Za to dla rodzin wielodzietnych zostaną one zwiększone o 50% na trzecie i każde kolejne dziecko.

Wszyscy natomiast pożegnamy się z ulgą internetową. Zgodnie ze słowami premiera w budżecie z tego tytułu zostanie około 350 milionów złotych rocznie.

Sprawdź, jakie ulgi podatkowe Ci przysługują

d1mzxc0

Podziel się opinią

Share
d1mzxc0
d1mzxc0