Trwa ładowanie...

Fałszywi windykatorzy wyłudzili 1,5 mln

Trzy osoby podejrzane o wyłudzenie luksusowych samochodów i kredytu o łącznej wartości 1,5 mln zł zatrzymali lubelscy policjanci.

Fałszywi windykatorzy wyłudzili 1,5 mlnŹródło: Jupiterimages
dg66v0e
dg66v0e

- Zatrzymani to 32-letni mieszkaniec Ryk, 44-letnia mieszkanka Lublina oraz 30-latek bez stałego adresu zameldowania - poinformował w czwartek Andrzej Fijołek z zespołu prasowego komendy wojewódzkiej policji w Lublinie.

Według ustaleń policji osoby te zarejestrowały działalność gospodarczą dotyczącą windykacji długów, ale w rzeczywistości tej działalności nie prowadziły. Fałszowali natomiast dokumentację, która miała potwierdzać działania firmy i uzyskiwane przez nią dochody. Na tej podstawie ubiegali się m.in. o kredyty.

- W ten sposób w dwóch placówkach bankowych w Lublinie uzyskali kredyt na działalność firmy oraz na podstawie umów leasingowych dwa samochody porsche o wartości 480 tys. każdy, a następnie auta te ukryli. Łączna wartość wyłudzeń to ok. 1,5 mln zł - powiedział Fijołek.

Policjanci przeszukali mieszkania podejrzanych i znaleźli dokumenty, z których wynika, że wyłudzeń mogło być więcej. Policja określa sprawę jako rozwojową.

Zatrzymana trójka została doprowadzona do prokuratury. Za oszustwo grozi kara do ośmiu lat więzienia.

dg66v0e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg66v0e