Trwa ładowanie...
d3mt7el
Farmazony Cejrowskiego, czyli jak Pierwszy Kowboj RP namawia do łamania prawa

Farmazony Cejrowskiego, czyli jak Pierwszy Kowboj RP namawia do łamania prawa

Tak może robić tylko Wojciech Cejrowski. Publicysta chce puścić w samych skarpetkach, a może i boso, tysiące Polaków którzy przestaną płacić abonament. Współpracownik TVP stwierdził w radiu Wnet, że on tej opłaty nie wnosi i doradza wszystkim innym, by też "nie byli frajerami".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3mt7el

Postanowiliśmy odpowiedzieć na farmazony wygłaszane w mediach i udostępniane na Facebooku przez Wojciecha Cejrowskiego. Ten twierdzi, że nie trzeba płacić abonamentu, bo TVP jest spółką akcyjną. I jak dowodzi dalej według kodeksu spółek handlowych, zmusza to Telewizję Polską do podpisywania umów abonamentowych z każdym z Polaków.

Cejrowski więc z tego powodu abonamentu nie płaci, choć nie przeszkadzało mu dotąd brać pieniędzy od TVP na produkowane przez siebie programy. Niestety publicysta powiela jedynie fakenewsy krążące w internecie od paru lat.

W samym kodeksie spółek handlowych nie ma ani słowa o abonamencie, bo kwestie jego ściągania są zapisane w ustawie o radiofonii i telewizji oraz w ustawie abonamentowej. A tam jest wręcz nakaz, by TVP była jednoosobową spółką akcyjną Skarbu Państwa.

d3mt7el

Podziel się opinią

Share
d3mt7el
d3mt7el