Trwa ładowanie...

Finansowy portet Polaków. Banki będą mieć problem

Polacy odwracają się od kredytów? Jak wynika z raportu Deutsche Banku - tylko 6 proc. Polaków planuje w tym roku wziąć kredyt gotówkowy. Jeżeli przydarzy się nam podróż, remont mieszkania czy organizacja wesela, zamierzamy je sfinansować przede wszystkim z własnych oszczędności.

Finansowy portet Polaków. Banki będą mieć problemFot: Jacek Bereźnicki
d3gy07w
d3gy07w

Polacy odwracają się od kredytów? Jak wynika z raportu Deutsche Banku, tylko 6 proc. Polaków planuje w tym roku wziąć kredyt gotówkowy. Jeżeli przydarzy się nam podróż, remont mieszkania czy organizacja wesela, sięgniemy do własnych oszczędności. Jak pokazuje raport Deutsche Banku "Portret finansowy Polaków 2015. Plany na 2016 rok", aż 40 procent badanych nie bierze pod uwagę większych wydatków w najbliższych miesiącach.
Zdecydowana większość badanych ma zamiar sfinansować zaplanowane wydatki z własnych oszczędności. To 9 punktów procentowych więcej niż rok wcześniej. Zresztą aż 55 procent z nas deklaruje, że oszczędza pieniądze właśnie głównie z myślą o niespodziewanych wydatkach.

Tylko niespełna 6 procent Polaków planuje zaciągnąć kredyt gotówkowy, by podołać planowanym wydatkom. To prawie o połowę mniej niż rok wcześniej. To znacząca zmiana, tym bardziej, że warunki ofert kredytowych są obecnie wyjątkowo atrakcyjne z uwagi na niskie stopy procentowe i sporą konkurencję na rynku. Czy rzeczywiście Polacy zrezygnują z pożyczania pieniędzy w bankach?

d3gy07w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gy07w