Trwa ładowanie...
d2977mh

Firmom opłaca się wziąć kredyt przez internet

ING Bank Śląski oferuje firmom złożenie wniosku kredytowego on-line poprzez aplikację internetową ING Direct Business Credit. Rozwiązanie to łączy trzy funkcjonalności – dopasowanie oferty do potrzeb finansowych, wyliczenie zdolności kredytowej oraz złożenie wniosku on-line. Dzięki temu firmy mogą uzyskać kredyt w wygodny sposób w znacznie krótszym terminie.

Share
d2977mh

_ - Oferowana klientom internetowa aplikacja kredytowa wpisuje się w strategię ING Banku Śląskiego, w której internet jest podstawowym kanałem kontaktu dla codziennej bankowości nie tylko dla klientów detalicznych, ale dla całego segmentu korporacyjnego. ING Direct Business Credit to nasz kolejny krok w budowaniu nowoczesnej bankowości dla firm - mówi Michał Bolesławski, wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za bankowość dla firm. _


Internetowa aplikacja do składania wniosków kredytowych ING Direct Business Credit stworzona została głównie z myślą o potencjalnych klientach, jak i tych, którzy nie korzystają z ING Business On Line, czyli bankowości internetowej dla firm. Dotychczasowi klienci banku mogą natomiast korzystać z tej drugiej możliwości, dzięki której składanie wniosków o produkt kredytowy jest jeszcze prostsze, gdyż dane klienta uzupełniane są automatycznie, bezpośrednio z rejestrów banku.

Korzystając z aplikacji ING Direct Business Credit można dopasować produkt do potrzeb finansowych firmy. W tym celu wystarczy odpowiedzieć na trzy pytania diagnozujące potrzeby finansowe. Wówczas klient otrzymuje informacje o produkcie najbardziej dopasowanym do jego potrzeb (kredyt, factoring, akredytywa, itp.).

d2977mh

W kolejnym etapie po wprowadzeniu danych identyfikacyjnych, odpowiednich danych w zakresie oczekiwanej kwoty i czasu finansowania oraz wybranych danych finansowych, automatycznie wyliczana jest wstępna zdolność kredytowa. Symulacja przeprowadzana jest bez ponoszenia opłat za tę usługę.

Następnym krokiem jest złożenie wniosku o kredyt. Wówczas klient otrzymuje informację o dokumentach, które powinien przygotować, a doradca klienta nawiązuje z klientem kontakt w ciągu 48 godzin i ustala termin spotkania celem przedstawienia szczegółów oferty i omówienia procesu kredytowego. W przypadku dotychczasowych klientów, którzy o kredyt mogą ubiegać się bezpośrednio poprzez system bankowości internetowej dla firm, złożenie kompletu dokumentów umożliwia ograniczenie kontaktu z bankiem nawet do jednej wizyty.

ING Direct Business Credit to nie jedyne rozwiązanie ułatwiające przejście firmom przez proces kredytowy. Kilka miesięcy temu bank wprowadził system, który pozwala wydać decyzję już w ciągu kilku godzin od złożenia wniosku.

ING wprowadzając internetową aplikację kredytową zaproponował promocję cenową - nie pobiera prowizji od rozpatrzenia wniosku o produkt kredytowy (standardowa prowizja w TOiP wynosi 0,4%) oraz zmniejszył kwotę prowizji z tytułu przyznania kredytu o 0,8% (standardowa prowizja w TOiP wynosi 1,8%).

Z ING Direct Business Credit mogą korzystać wszystkie spółki kapitałowe oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą oraz spółki cywilne, jawne, partnerskie z rocznymi przychodami netto powyżej 1,2 mln EUR oraz jednostki samorządu terytorialnego.

d2977mh

Podziel się opinią

Share
d2977mh
d2977mh