Trwa ładowanie...
d13iw9p

ING Bank Śląski

Najnowsze informacje
East News
Źródło: East News, fot: Wojtek Laski/Eastnews

ING Bank Śląski SA (ING BSK) jest polskim bankiem uniwersalnym, który świadczy usługi dla firm, instytucji i klientów indywidualnych.

Historia

Początki ING Banku Śląskiego SA sięgają 1988 roku, gdy został wyodrębniony z Narodowego Banku Polskiego. W 1991 roku przekształcono go w spółkę akcyjną, a dwa lata później jego akcje trafiły na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Akcje zaczęły być wykupowane przez holenderską grupę ING, która stała się większościowym udziałowcem. Od 2001 roku bank zaczął funkcjonować pod marką ING Bank Śląski.

Właściciel

Większość akcji ING Banku Śląskiego SA (75%) należy do ING Bank N.V. Pozostałe 6,77% należy do Aviva Otwarty Fundusz Emerytalny Aviva BZ WBK, a 18,23% do innych inwestorów giełdowych. Prezesem zarządu jest Brunon Bartkiewicz.

Działalność

Bank oferuje swoim klientom konta osobiste, kredyty i pożyczki, konta oszczędnościowe i lokaty, a także konta funduszowe. Stworzył także aplikację mobilną - Moje ING mobile, pozwalającą na szybki i wygodny dostęp do bankowości internetowej. Firmom dodatkowo oferuje m.in. leasing, dotacje na rozwój firmy, wsparcie przy tworzeniu terminali płatniczych i wpłatomaty. W ramach ING Bank Śląski funkcjonują także portale:

  • Navidom – dla klientów indywidualnych, pomagający znaleźć, kupić i urządzić mieszkanie,
  • Aleo – dla korporacji, wspiera w sprzedaży i zakupie towarów.

Do ING Banku Śląskiego należą wyspecjalizowane spółki zależne, m.in.:

  • ING Commercial Finance – świadczy usługi faktoringowe, mające na celu rozwój przedsiębiorstwa,
  • ING Lease (Polska) – oferuje leasing, pakiety ubezpieczeń i przedmioty poleasingowe,
  • ING Usługi dla Biznesu S.A. - zapewnia elektroniczny obieg dokumentów, księgowanie na bieżąco i integrację księgowości z rachunkami bankowymi.

INB Bank Śląski prowadzi także fundacje korporacyjne:

  • Fundacja ING Dzieciom – prowadzi autorskie programy społeczne, m.in. „Turnusy Uśmiechu”, „Biblioterapię” i „Świetlice internetowe ING”,
  • Fundacja Sztuki Polskiej ING – jej celem jest promocja polskiej sztuki współczesnej, tworoznej przez młodych artystów.

W 2017 roku bank mógł się pochwalić 4,4 milionami klientów indywidualnych i ponad 52 tysiącami klientów korporacyjnych. W 2017 roku ING BŚ otrzymał od magazynu Global Finance wyróżnienie w kategorii „Digital Bank of Distinction” za nowoczesny system bankowości internetowej – ING Business. W tym samym roku zdobył pierwsze miejsce w Rankingu Satysfakcji Klientów Detalicznych Banków przygotowanym przez ARC Rynek i Opinię dla Rzeczpospolitej. W 2016 roku Bank przystapił do Environmental Programme, a następnie przyjął Deklarację środowiskową ING, który obliguje do podejmowania działań zmniejszających negatywny wpływ na środowisko.

Liczba placówek

ING Bank Śląski SA ma około 400 oddziałów.

Wartość

Kapitał akcyjny ING Banku Śląskiego SA wynosi ponad 120 milionów złotych.

d13iw9p

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13iw9p
d13iw9p
d13iw9p
d13iw9p