Trwa ładowanie...
gpw

Flauta

Wczorajsza sesja upłynęła w sennej atmosferze. Dzienny zakres wahań wypadł pomiędzy 2270 i 2298. Najwyższym poziomem dnia był poziom otwarcia, a potem jeszcze kilkakrotnie kontrakt sprawdzał strefę oporu na 2294 i strefę wsparcia 2271-2274.

Share
Flauta
Źródło: DM BZ WBK, fot: DM BZ WBK
d2i4kzv

W ten sposób powstała formacja prostokąta, która nie wyjaśniła za wiele, w którą stronę rynek wykona następny ruch. Teoretycznie taka formacja zapowiada kontynuację ruchu, czyli w tym przypadku wzrosty. Natomiast rynek zatrzymał się pod silną strefą podażową. Cały obszar pomiędzy 2294-2303 stanowi potencjalne źródło podaży. Jednak pokonanie tego obszaru sprawi, że rynek znajdzie się blisko kolejnej bariery podażowej na 2320-2322. Przebicie się ponad ten obszar pozwoli zaatakować opór na 2238. I dopiero wyjście ponad tę strefę otworzy drogę do wzrostów do poziomu 2375.

(fot. DM BZ WBK)
Źródło: (fot. DM BZ WBK)

Poziom wsparcia w strefie 2271-2274 nie jest tak silny, choć wczorajsze zachowanie rynku z pewnością zwiększyło jego istotność. Jeżeli jednak rynek zbyt długo będzie przebywał pod oporem na 2294, to zniechęcony popyt może się cofnąć i spowodować osłabienie notowań i atak na to wsparcie na 2271. Przebicie się notowań poniżej tego poziomu powinno spowodować zniżkę do poziomu 2247, (być może rynek przywróci znaczenie poziomowi 2254-2256 i tu wygaśnie siła impulsu). Kluczowym wsparciem jest poziom 2231, choć też nie umniejszałbym znaczenia strefy 2218-2221. Poniżej tego poziomu kolejne istotne strefy to 2206 i poziom, któremu przypisuję większe znaczenie 2196.

d2i4kzv

Początek sesji zapowiada się neutralnie. Co więcej marazm może utrzymywać się, aż do publikacji danych z amerykańskiego rynku pracy o 14.30. Oczekiwany jest wzrost miejsc pracy w sektorze pozarolniczym o 125 tysięcy oraz utrzymanie się stopy bezrobocia na poziomie 9%. Odchylenia od tych wartości zapewne spowodują reakcję na kontraktach, zarówno w Stanach jak i u nas. Do tego czasu oczekiwałbym spokojnej sesji i znów wielu przypadkowych ruchów, o niezbyt dużej amplitudzie wahań.

Rafał Bogusławski
Analityk Techniczny

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d2i4kzv

Podziel się opinią

Share
d2i4kzv
d2i4kzv