Trwa ładowanie...
d3yp55m
IAR
sarkozy

Francja - Sarkozy - nowy kapitalizm

Nicolas Sarkozy chce zorganiować szczyt krajów grupy G8 i oraz najbardziej dynamicznych krajów spoza tej grupy. Spotkanie miałby być poświęcone poszukiwaniu nowego modelu kapitalizmu.
Share
d3yp55m

Zdaniem prezydenta Francji, globalna walka z kryzysem będzie się składała z kilku etapów. Kolejny etap - po szczycie krajów strefy euro - nastąpi jeszcze w tym tygodniu.

Jak powiedział francuski prezydent, inne decyzje, obowiązujące dla całej Europy, zostaną podjęte na Radzie Europejskiej w środę. Nicolas Sarkozy uważa jednak, że następnie trzeba będzie przejść do negocjacji na jeszcze szerszą skalę.

_ Po Brukseli rozpocznę kolejny etap. Będą chciał przekonać naszych amerykańskich partnerów o konieczności zorganizowania szczytu grupy G8 z krajami rozwijającymi się, w celu stworzenia fundamentów nowego kapitalizmu _ - powiedział Nicolas Sarkozy.

Głowa francuskiego państwa chce, by ten szczyt odbył się w najbliższych tygodniach. Prezydent Francji dodał, że nowy kapitalizm powiniem być "kapitalizmem przedsiębiorców, a nie spekulantów".

d3yp55m

Podziel się opinią

Share
d3yp55m
d3yp55m