Trwa ładowanie...
d2qc1ur

Fundusz PEManagers dokapitalizuje Hojo.pl

Warszawa, 29.07.2015 (ISBnews) - Internet Ventures FIZ, fundusz zarządzany przez Private Equity Managers (PEManagers), dokapitalizuje Hojo.pl łączną kwotą 6 mln zł w ramach dwóch rund finansowania, podał PEManagers.

Share
d2qc1ur

"Hojo.pl, marketplace profesjonalnych usług sprzątania, dokapitalizowany dotychczas kwotą 1,5 mln zł przez fundusz Internet Ventures FIZ, uzyskał dodatkowe środki w ramach drugiej transzy finansowania oraz uzgodnił warunki kolejnej trzeciej transzy. Spółka w ramach tych dwóch transz otrzyma do 6 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Następstwem transakcji jest zwiększenie udziału w spółce przez Internet Ventures FIZ, fundusz zarządzany przez PEManagers, którego uczestnikiem jest Krajowy Fundusz Kapitałowy (KFK). Fundusz w dalszym ciągu pozostaje udziałowcem mniejszościowym, podano również.

W ocenie PEManagers, Hojo.pl to perspektywiczna platforma on-line funkcjonująca na zasadzie łączenia usługobiorcy z usługodawcą w zakresie sprzątania m.in. biur, samochodów i mieszkań prywatnych.

d2qc1ur

"Rozwijając się dynamicznie od 2011 roku, w ostatnich trzech latach zanotowała ponad 10-krotny wzrost skali działalności przy zachowaniu odpowiedniej dla sektora kilkudziesięcioprocentowej marży na sprzedaży. Kwota uzyskana od funduszu Internet Ventures FIZ w ramach drugiej transzy finansowania będzie przeznaczona nie tylko na dalszy rozwój Hojo.pl w Polsce, ale również na ekspansję w Europie" - czytamy dalej.

"W nadchodzącym czasie będziemy poszerzać kanały dystrybucji usług oraz rozwijać firmę na arenie międzynarodowej. Branża usług sprzątania należy do najprężniej rozwijającego się segmentu rynku usług w Europie, co potwierdzają platformy typy Helpling. Razem z Hojo.pl mamy aspiracje być największym graczem w Europie centralnej stąd decyzja o zwiększeniu naszego wkładu finansowego i przyspieszeniu wzrostu oraz ekspansji poza Polskę" - powiedział zarządzający funduszu Internet Ventures FIZ Tomasz Danis, cytowany w komunikacie.

Sfinalizowanie inwestycji Internet Ventures w Hojo.pl to kolejny projekt realizowany wspólnie z KFK, który w roli współudziałowca kilkunastu funduszy inwestycyjnych typu venture capital, wspiera inwestowanie w młode polskie firmy, podano także.

Fundusze inwestycyjne, których portfelami inwestycyjnymi zarządzają podmioty z grupy Private Equity Managers, inwestują przede wszystkim w szybko rosnące spółki z sektora technologicznego z regionu CEE. Na koniec 2014 r. aktywa pod zarządzaniem grupy wyniosły 1,71 mld zł (wzrost o 87% r/r).

(ISBnews)

d2qc1ur

Podziel się opinią

Share
d2qc1ur
d2qc1ur