Trwa ładowanie...
d9qm1g3
d9qm1g3

Fundusz PEManagers dokapitalizuje Hojo.pl

Warszawa, 29.07.2015 (ISBnews) - Internet Ventures FIZ, fundusz zarządzany przez Private Equity Managers (PEManagers), dokapitalizuje Hojo.pl łączną kwotą 6 mln zł w ramach dwóch rund finansowania, podał PEManagers.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d9qm1g3

"Hojo.pl, marketplace profesjonalnych usług sprzątania, dokapitalizowany dotychczas kwotą 1,5 mln zł przez fundusz Internet Ventures FIZ, uzyskał dodatkowe środki w ramach drugiej transzy finansowania oraz uzgodnił warunki kolejnej trzeciej transzy. Spółka w ramach tych dwóch transz otrzyma do 6 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Następstwem transakcji jest zwiększenie udziału w spółce przez Internet Ventures FIZ, fundusz zarządzany przez PEManagers, którego uczestnikiem jest Krajowy Fundusz Kapitałowy (KFK). Fundusz w dalszym ciągu pozostaje udziałowcem mniejszościowym, podano również.

W ocenie PEManagers, Hojo.pl to perspektywiczna platforma on-line funkcjonująca na zasadzie łączenia usługobiorcy z usługodawcą w zakresie sprzątania m.in. biur, samochodów i mieszkań prywatnych.

d9qm1g3

"Rozwijając się dynamicznie od 2011 roku, w ostatnich trzech latach zanotowała ponad 10-krotny wzrost skali działalności przy zachowaniu odpowiedniej dla sektora kilkudziesięcioprocentowej marży na sprzedaży. Kwota uzyskana od funduszu Internet Ventures FIZ w ramach drugiej transzy finansowania będzie przeznaczona nie tylko na dalszy rozwój Hojo.pl w Polsce, ale również na ekspansję w Europie" - czytamy dalej.

"W nadchodzącym czasie będziemy poszerzać kanały dystrybucji usług oraz rozwijać firmę na arenie międzynarodowej. Branża usług sprzątania należy do najprężniej rozwijającego się segmentu rynku usług w Europie, co potwierdzają platformy typy Helpling. Razem z Hojo.pl mamy aspiracje być największym graczem w Europie centralnej stąd decyzja o zwiększeniu naszego wkładu finansowego i przyspieszeniu wzrostu oraz ekspansji poza Polskę" - powiedział zarządzający funduszu Internet Ventures FIZ Tomasz Danis, cytowany w komunikacie.

Sfinalizowanie inwestycji Internet Ventures w Hojo.pl to kolejny projekt realizowany wspólnie z KFK, który w roli współudziałowca kilkunastu funduszy inwestycyjnych typu venture capital, wspiera inwestowanie w młode polskie firmy, podano także.

Fundusze inwestycyjne, których portfelami inwestycyjnymi zarządzają podmioty z grupy Private Equity Managers, inwestują przede wszystkim w szybko rosnące spółki z sektora technologicznego z regionu CEE. Na koniec 2014 r. aktywa pod zarządzaniem grupy wyniosły 1,71 mld zł (wzrost o 87% r/r).

(ISBnews)

d9qm1g3

Podziel się opinią

Share
d9qm1g3
d9qm1g3