Trwa ładowanie...
d293fey
27-01-2016 07:55

Fundusz PEManagers zainwestował w Prowly.com

Warszawa, 27.01.2016 (ISBnews) - Internet Ventures - fundusz zarządzany przez Private Equity Managers (PEM) - oraz Bluerank inwestują w Prowly.com (Prowly), podał PEM.

d293fey

"Prowly to platforma SaaS (Software as a Service) skierowana do osób zajmujących się komunikacją public relations firm i marek, pozyskuje kolejną rundę finansowania. Inwestorami są Internet Ventures FIZ - fundusz z udziałem Krajowego Funduszu Kapitałowego, zarządzany przez Grupę Private Equity Managers oraz Bluerank - agencja marketingu online. Projekt otrzyma finansowanie na ekspansję zagraniczną w kwocie do 4,5 mln zł" - czytamy w komunikacie.

"Nasz model biznesowy jest oparty o miesięczny powtarzalny przychód (MRR - monthly recurring revenue), co wpływa na jego przejrzystość i możliwość relatywnie dokładnego planowania w czasie. Z drugiej strony, jest też atrakcyjny z perspektywy potencjalnego klienta, który przed decyzją o długofalowym korzystaniu z platformy, może ją dokładnie przetestować" - powiedziała prezes i współzałożycielka Joanna Drabent, cytowana w komunikacie.

Prowly istnieje na rynku niespełna dwa lata. Z narzędzia korzysta m.in. IKEA, Spotify, National Geographic czy Allegro. Firma rozpoczęła także ekspansję międzynarodową i może pochwalić się pierwszymi klientami z Wielkiej Brytanii, Belgii oraz Stanów Zjednoczonych, podano również.

"Uważamy, że obszar PR będzie podlegał w kolejnych latach dynamicznym przeobrażeniom, w ramach których użyteczne rozwiązania SaaS będą niezbędne w efektywnym budowaniu świadomości danej marki oraz kompleksowym zarządzaniu komunikacją z otoczeniem. Intuicyjna aplikacja, jaką jest Prowly, trafnie definiuje potrzeby profesjonalistów ds. public relations pozwalając na sprawne zarządzanie codziennymi działaniami media relations z poziomu jednego narzędzia. Już dziś na poziomie produktu Prowly posiada unikalne w skali globalnej rozwiązanie, jakim jest brand journal, które stanowi nowe oblicze biur prasowych online, pozwalając zintegrować całą komunikację marki w jednym miejscu" - powiedział zarządzający funduszem Internet Ventures FIZ Tomasz Danis, cytowany w komunikacie.

d293fey

Grupa Private Equity Managers S.A. to grupa kapitałowa wyspecjalizowana w zarządzaniu różnymi klasami aktywów, w tym w funduszach venture capital. Fundusze inwestycyjne, których portfelami inwestycyjnymi zarządzają podmioty z grupy inwestują przede wszystkim w szybko rosnące spółki z sektora technologicznego z regionu CEE, Turcji, Rosji, Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej. Spółka jest notowana na GPW od kwietnia 2015 r.

(ISBnews)

d293fey
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d293fey