Trwa ładowanie...
katastrofa

Fundusz zapłaci rolnikowi

Do końca roku ma być gotowy projekt ustawy o powołaniu Funduszu Gwarantowanych Świadczeń za Sprzedane Produkty Rolne - informuje "Nasz Dziennik".

Share
Fundusz zapłaci rolnikowi
Źródło: Jupiterimages
d1rcozq

Fundusz będzie wypłacał pieniądze rolnikom, którzy na skutek bankructwa firmy skupowej nie mogą dostać zapłaty za dostarczone zboże, mięso, owoce, warzywa lub inne produkty.

Takie deklaracje składali przedstawiciele ministerstwa rolnictwa, które przygotowało założenia do projektu ustawy. Nie wiadomo jednak jeszcze, kiedy dokument trafi pod obrady rządu.

d1rcozq

Rolnicy muszą więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać na ustawę, która da im szansę na odzyskanie przynajmniej części należności - z zastrzeżeniem, że będzie to dotyczyło tylko tych długów, jakie firmy skupowe będą miały po wejściu w życie przepisów powołujących Fundusz.

Fundusz Gwarantowanych Świadczeń za Sprzedane Produkty Rolne nie będzie finansowany z budżetu państwa. Wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke podkreśla, że obowiązek płacenia składek zostanie nałożony na firmy skupowe. - Składka ma być określona na poziomie 0,1 proc. wartości transakcji - mówi Plocke.

d1rcozq

Podziel się opinią

Share
d1rcozq
d1rcozq