Trwa ładowanie...
d3dn2e6
fundusze

Fundusze HSBC w mBanku

mBank wprowadzając do oferty Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych
subfundusze HSBC GIF rozszerzył

Share
d3dn2e6

dostęp Klientom do funduszy zagranicznych.

Klienci mBanku poprzez platformę Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych mogą nabywać jednostki zagranicznego funduszu parasolowego HSBC Global Investment Funds zarejestrowanego w Luksemburgu i zarządzanego przez HSBC Global Asset Management.

Jednostki uczestnictwa w ramach funduszu parasolowego HSBC Global Investment Funds można kupować za złotówki. Na terenie Rzeczypospolitej Polskiej dystrybuowanych jest 30 subfunduszy, dających dostęp do rynków Azji, Ameryki Południowej oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Inwestorom, którzy preferują rynki rozwinięte, HSBC GIF proponuje subfundusze inwestujące na rynku zachodnioeuropejskim, amerykańskim oraz japońskim. Ciekawym produktem jest fundusz inwestujący w akcje spółek tworzących rozwiązania mające zapobiegać pogłębianiu się zmian klimatycznych (HSBC GIF Climate Change).

d3dn2e6

Warto także pamiętać, że zarządzanie aktywami odbywa się za pośrednictwem zagranicznych Centrów Inwestycyjnych. Oznacza to, że aktywami zarządzają eksperci zrynków lokalnych. Ponadto, dzięki inwestycji w fundusze HSBC GIF, Klienci osiągają korzyści podatkowe wynikające z parasolowej konstrukcji funduszu. Drugą rzeczą wartą podkreślenia jest fakt, że po pierwszym zakupie jednostek za określoną z góry kwotę, kolejne nabycie zlecimy już za dowolną sumę - za kilkanaście zł można wejść w posiadanie jednostek funduszy, lokujących aktywa w najbardziej odległych miejscach świata.

Z usług Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych mBanku korzysta już 412 tys. osób. Obecnie poprzez platformę można nabyć ponad 200 funduszy o zróżnicowanej polityce inwestycyjnej, w tym przeszło 60 funduszy zagranicznych oraz 30 funduszy obligacji.

Inwestowanie w fundusze poprzez Supermarket Funduszy Inwestycyjnych to prosty, wygodny i korzystny sposób zarządzania swoim kapitałem. W ofercie mBanku Klient znajdzie propozycje wielu Towarzystw i fundusze należące do różnych kategorii. Dodatkowo wszystkie operacje wykonywane są w jednym miejscu - z rachunku osobistego eKONTO. Klient ma dostęp do informacji o swoich inwestycjach, 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu, na stronach mBanku i przez mLinię - bez granic w czasie i przestrzeni.

d3dn2e6

Podziel się opinią

Share
d3dn2e6
d3dn2e6