Trwa ładowanie...
d1uwuyq

Futures - powrót do konsolidacji

Pierwsza między-świąteczna sesja na rynku terminowym zakończyła się wzrostem kontraktu. Seria FW20H09 zyskała na wartości 24 punkty. Notowania rozpoczęły się dokładnie na poziomie zamknięcia z 23 grudnia br.
Share
d1uwuyq

Dość szybko przewagę osiągnęła strona popytowa, co pozwoliło kontraktowi powrócić powyżej poziomu 1.750 pkt. Powstały biały korpus na wykresie świecowym dziennym przedłuża okres konsolidacji w przedziale 1.750-1.850 pkt.

Od ubiegłego poniedziałku na rynku terminowym obserwujemy znaczący spa-dek aktywności inwestorów. Okres świąteczny skłania do pozostawania poza rynkiem. Tym samym sygnały płynące z analizy technicznej mają mniejsze znaczenie. Niższa aktywność widoczna jest również na rynku kasowym. W dniu wczorajszym niewielkie zmiany zaszły na wykresie liczby otwartych pozycji, co sugeruje przedłużenie okresu konsolidacji. Na zakończenie dnia kontrakt notowany był 7 punktów poniżej indeksu WIG20.

Wzrost aktywności strony popytowej podczas wczorajszej sesji pozwolił kontraktowi powrócić do strefy trzytygodniowej konsolidacji ograniczonej poziomami 1.750-1.850 pkt. W krótkim terminie ścierają się dwie przeciwstawne tendencje. Od góry mamy negatywny sygnał przełamania linii trendu wzrostowego poprowadzonej od dołka z 20 listopada br. (1.500 pkt.). Od góry w dniu wczorajszym otrzymaliśmy pozytywny sygnał 2B, tj. nacięcie i szybki powrót powyżej wsparcia na poziomie 1.750 pkt. Przyjmujemy, że drugi sygnał jest bardziej aktualny, co w trakcie kolejnych sesji po-winno przełożyć się na utrzymanie kontraktu w strefie konsolidacji.

d1uwuyq

Wczorajsza sesja w USA ponownie zakończyła się słabiej niż dyskontowaliśmy (w trakcie dnia indeksy notowane były niżej niż poziomy zamknięcia). Dzisiaj rano S&P futures notowany jest na poziomie +0,4%. Na rynku surowców w poniedziałek odnotowujemy wzrost ceny ropy naftowej Brent o +4,5% do poziomu 40,5 USD za baryłkę. Cena miedzi w poniedziałek spadła o -0,5%. Dzisiaj w USA o godz. 16ej publikowany będzie indeks Chicago PMI, natomiast o godz. 16ej indeks zaufania konsumentów Consumer Confidence za grudzień.

ING Securities

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/21410/ter301208.pdf )

d1uwuyq

Podziel się opinią

Share
d1uwuyq
d1uwuyq