Trwa ładowanie...
indeksy
18-07-2014 08:52

Futures przed otwarciem

Wczorajsza sesja na rynku terminowym rozpoczęła się od spadku kursu do 2 353 pkt. Do godz. 10 kupujący podjęli próbę wyprowadzenia kurs powyżej poziomu odniesienia, ale manewr ten nie udał się i notowania wrześniowej serii kontraktów terminowych spadały,
Sytuacja rynkowa

Futures przed otwarciemŹródło: Fotolia, fot: tarczas
d18nqjt
d18nqjt

.

W międzyczasie w strefie euro opublikowano inflację konsumencką HICP za czerwiec, która pozostała na niezmienionym poziomie 0,5% r/r (zgodnie z konsensusem). Systematyczna zniżka kursu trwała do godz. 14, co doprowadziło kontrakty do dziennego minimum na 2 342 pkt. O godz. 14 opublikowano w Polsce dane o produkcji przemysłowej w czerwcu, która rozczarowała wzrostem o jedynie 1,7% r/r, przy oczekiwaniach na poziomie 4% r/r. W dalszej części dnia na rynek napłynęły dane z USA (liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych 302 tys. – lepiej niż oczekiwano oraz dane z rynku nieruchomości w czerwcu – poniżej oczekiwań). Ostatnia część sesji należała do kupujących, którzy w ciągu dwóch godzin wyciągnęli notowania kontraktów o 20 pkt. do 2 366 pkt na zamknięciu (+0,25%). Dzienny wolumen obrotu kontraktami wzrósł o około 1/5 do 12,7 tys. sztuk. Na przebieg dzisiejszej sesji wpływać będzie przede wszystkim wczorajsza katastrofa samolotu na Ukrainie, na którą rynki globalne zareagowały tąpnięciem.

Technika

W trakcie wczorajszej sesji na wykresie kontraktów pojawiła się biała świeca z zamknięciem na maksimach dziennych i nowych maksimach zamknięcia z w trakcie ostatniego odbicia. Ponadto kupujący rozprawili się w końcu z oporem zlokalizowanym na 2 363 pkt i stanowiącym połowę czarnego korpusu świecy z 2 lipca. Jednocześnie popyt pokonał istotny opór wynikający z 38,2% zniesienia Fibonacciego ostatniej fali spadkowej, co otwiera kontraktom drogę do kolejnej bariery na 2 390 pkt. Jednak korzystny techniczny obraz może zostać dziś zanegowany w związku ze złymi nastrojami na rynnach USA i Japonii, w reakcji na wczorajszą katastrofę samolotu.

d18nqjt

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/33525/2014.07.18_futures.pdf )

d18nqjt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18nqjt