Trwa ładowanie...
dilsc1x
dilsc1x

Futures - przedłużony okres konsolidacji

Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia mimo wielu obaw miała dość spokojny przebieg.
Share
dilsc1x

Seria marcowa kontraktów zakończyła dzień 4 punktową zwyżką. Notowania na serii H09 rozpoczęły się od 12 punktowego spadku. Kontrakt wyznaczył minimum sesyjne na poziomie 1.772 pkt. Kolejne godziny przyniosły jednak wyraźną poprawę nastrojów i powrót futures powyżej poziomu 1.800 pkt. Na wykresie świecowym dziennym powstał niewielki biały korpus z cieniami po obu stronach. Wykres świecowy dzienny w dalszym ciągu przedstawia dwutygodniową konsolidację ograniczoną poziomami 1.750-1.850 pkt.

Sumaryczny wolumen obrotów obniżył się. To przede wszystkim efekt niższej aktywności inwestorów na wygasającej serii Z08 (większość inwestorów zdążyła przejść na serie H09 na początku tygodnia). Z kolei wykres liniowy intraday wskazuje na duże wymiany futures w końcowych dwóch godzinach sesji w przedziale 1.800- 1.820 pkt. Na zakończenie sesji kontrakt serii FW20H09 notowany był przy 28 punktowej dodatniej bazie.

Ostatnie sesje na rynku terminowym charakteryzowały się wyraźnym spadkiem amplitudy wahań. Efektem czego mamy przedłużającą się konsolidację w przedziale 1.750-1.850 pkt. Trudno spodziewać się, aby okres świąteczny przyniósł rozstrzygnięcie obecnej sytuacji. Wskaźniki analizy technicznej takie jak MACD, czy RSI znajdują się w obszarze wartości neutralnych, co również nie ułatwia postawienia prognozy, po której stronie leży większe prawdopodobieństwo dalszego rozwoju koniunktury.

dilsc1x

Piątkowa sesja w USA zakończyła się słabiej niż dyskontowaliśmy. Jednak dzisiaj rano S&P futures notowany jest powyżej zera (+0,7%). W Tokio, indeks Nikkei zyskuje +1,6%. Na rynku surowców w piątek odnotowujemy wzrost ceny ropy naftowej Brent o +1,4% do poziomu 43,8 USD za baryłkę. Cena miedzi w piątek wzrosła o +2,1%. Dzisiaj w USA nie będą publikowane ważne dane makro.

ING Securities

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/21377/ter221208.pdf )

dilsc1x

Podziel się opinią

Share
dilsc1x
dilsc1x