Trwa ładowanie...
d3bhhxj

Futures: szczyt w zasięgu

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem do 2157 pkt., a zamknięcie nastąpiło na dziennym maksimum. Oznacza to, iż kontrakt przebił linię łączącą wcześniejsze maksima, co z kolei sugeruje test szczytów na 2164 i 2167 pkt.

Share
d3bhhxj

Perspektywa krótkoterminowa

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem do 2157 pkt., a zamknięcie nastąpiło na dziennym maksimum. Oznacza to, iż kontrakt przebił linię łączącą wcześniejsze maksima, co z kolei sugeruje test szczytów na 2164 i 2167 pkt.

W przypadku ich przebicia kolejne bariery podażowe widziałbym na 2183 pkt. i dotychczasowym szczycie na 2198 pkt. W przypadku przebicia tego poziomu podaż winna pojawić się na 2253 pkt., gdzie teraz znajduje się górne ograniczenie kanału wzrostowego, które powstrzymało wcześniejszą zwyżkę. W przypadku silniejszego wzrostu podaż winna pojawić się na 2310 pkt. Najbliższe wsparcie wytycza przebita wczoraj linia trendu spadkowego, która znajduje się na 2146 pkt. W przypadku jej przebicia popyt winien pojawić się na 2134 pkt. W przypadku silniejszej korekty będę zwracał uwagę na 2106 pkt. oraz na dolne ograniczenie wczorajszej luki hossy na 2097 pkt. Kolejne wsparcia znajdują się na 2090 oraz na 2074 pkt. Kluczowe znaczenie ma w dalszym ciągu poziom 2055 pkt.

Wykres FW20U09
Źródło: Wykres FW20U09

Strategia gry

Kontrakt sforosował kolejne opory i aktualnie znajduje się w pobliżu kluczowego oporu na 2167 pkt. Przebicie tego poziomu będzie unieważniało moje wcześniejsze założenia, co z kolei będzie sugerowało kontynuację wzrostu. Być może wzrost będzie kontynuowany, ale z drugiej strony mam wrażenie, iż struktura ruchu jest wypełniona i przed dalszym wzrostem winna mieć miejsce korekta z potencjalnym poziomem docelowym na 2106 lub też 2090 pkt. Takie podejście sugerowałoby trzymanie pozycji krótkich, z tym założeniem, iż pokonanie 2167 pkt. będzie wymuszało ich zamykanie. Potwierdzeniem faktu, iż kontrakt wchodzi w fazę korekty będzie przełamanie 2134 pkt. Nad otwieraniem pozycji długich będę się zastanawiał w momencie przebicia oporu na 2167 pkt.

d3bhhxj

Tomasz Jerzyk
analityk techniczny
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d3bhhxj

Podziel się opinią

Share
d3bhhxj
d3bhhxj