Trwa ładowanie...
pko
29-09-2008 00:50

Fuzja PKO BP z węgierskim OTP?

Wraca pomysł fuzji największego polskiego banku detalicznego PKO BP z węgierskim gigantem OTP - donosi "Puls Biznesu". Powstałby wtedy największy bank w naszej części Europy i 146 pod względem kapitałów na liście najwiekszych instytucji finansowych na świecie.

Fuzja PKO BP z węgierskim OTP?Źródło: WP.PL
d1ifqi3

W tym tygodniu w Warszawie gości delegacja z Budapesztu na czele z Sandorem Csanyim, szefem OTP Banku. Obie strony wiążą zesoptkaniem duże nadzieje - powiedziała gazecie osoba zbliżona o Ministerstwa Skarbu.

Węgrzy odwiedzą w Polsce Ludwika Sobolewskiego, szefa Giełdy Papierów Wartościowych, następnie spotkają się z ministrem Aleksandrem Gradem. Spodziewany efekt tej pierwszej wizyty to komunikat o uplasowaniu akcji OTP na GPW - pisze "Puls Biznesu".

Z kolei podczas rozmowy z szefem resortu skarbu ma paść propozycja ściślejszej współpracy PKO BP z węgierskim gigantem. Minister Grad od dawna opowiada sie za mocnym wyjściem polskiego banku za granicę - podkreśla gazeta. Źródło, na które się powołuje twierdzi, że początkowo w grę wchodzi wymiana pakietów akcji. Ma to być wstęp do kolejnego etapu, czyli ewentualnej fuzji.

Węcej na ten temat pisze "Puls Biznesu".

d1ifqi3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ifqi3