Trwa ładowanie...
d45hu2p

"Gazeta Prawna" i "Dziennik" łączą siły. Będzie nowy tytuł

Axel Springer i Infor podpisały porozumienie, zgodnie z którym Axel obejmie 49 proc. udziałów w spółce Infor Biznes. W efekcie jesienią ukazać ma się nowy tytuł wydawany na bazie "Dziennika" i "Gazety Prawnej".
Share
"Gazeta Prawna" i "Dziennik" łączą siły. Będzie nowy tytuł
Źródło: Jupiterimages
d45hu2p

Jak poinformowały oba wydawnictwa, zgodnie z planowaną transakcją Axel Springer Polska obejmie 49 proc. udziałów w spółce Infor Biznes, do której wniesie swój drukowany tytuł - "Dziennik Polska Europa Świat" - oraz serwis internetowy Dziennik.pl.

Według nieoficjalnych informacji, podanych przez TVN24, nowym projektem ma kierować obecny redaktor naczelny "Newsweek Polska" Michał Kobosko.

Poniedziałkowe porozumienie jest kolejnym etapem współpracy obu wydawców, która do tej pory obejmowała m.in. połączoną prenumeratę "Dziennika" i "Gazety Prawnej" - podała spółka Infor.

d45hu2p

Celem podpisanej umowy jest wspólne wydawanie od jesieni 2009 r. nowej gazety codziennej. Zgodnie z intencją wydawców nowy tytuł łączyć będzie wysokiej jakości treści "Dziennika", szczególnie z obszaru polityki, kultury i sportu oraz "Gazety Prawnej", wyspecjalizowanej w tematyce gospodarczej, podatkowej i prawnej. Poszerzone spektrum tematyczne wpłynie na atrakcyjność gazety dla czytelników i klientów reklamowych - napisano w komunikacie.

d45hu2p

Podziel się opinią

Share
d45hu2p
d45hu2p