Trwa ładowanie...
warszawa
15-03-2013 18:55

GDDKiA: oferta Strabag na S8 Opacz-Paszków - najkorzystniejsza

Oferta Strabag została uznana za najkorzystniejszą w postępowaniu na zaprojektowanie i wybudowanie odcinka S8 Opacz-Paszków - poinformowała w piątek GDDKiA. Budowa wylotu z Warszawy na Janki może się rozpocząć w kwietniu br.

Share
GDDKiA: oferta Strabag na S8 Opacz-Paszków - najkorzystniejszaŹródło: WP.PL, fot: Janek Kaliński
dlx1goj

Wartość oferty to ponad 565 mln zł brutto.

"Żadna spośród pięciu złożonych ofert ani żaden wykonawca nie został w tym postępowaniu odrzucony ani wykluczony. Dokumenty z postępowania zostały przekazane już do kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Umowa może zostać podpisana jeszcze w marcu" - poinformowała Dyrekcja.

Jak poinformowano w piątkowym komunikacie, budowa powinna zakończyć się w ciągu 32 miesięcy od dnia podpisania umowy.

dlx1goj

Na odcinku Janki - Raszyn przebiegają drogi krajowe nr 8 i nr 7 tworząc wspólny wjazd do Warszawy. Średnie dobowe natężenie ruchu na tej drodze wynosi 61 240 pojazdów. Biorąc pod uwagę gęstą zabudowie, powoduje to, że jest to jeden z najbardziej obciążonych odcinków drogowych w Polsce.

"Dzięki nowej drodze, w Alei Krakowskiej na odcinku od ul. Łopuszańskiej do Raszyna, ruch spadnie o około 25 tysięcy pojazdów na dobę, a w roku 2025 nawet o 50 tysięcy pojazdów na dobę" - zapewniła GDDKiA.

dlx1goj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlx1goj
dlx1goj