ycipk-1knue3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
a1

GDDKiA: przedsiębiorstwo Intercor naprawi most na A1 w Mszanie

Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor w Zawierciu naprawi most na autostradzie A1 w Mszanie - poinformował w środę katowicki oddział GDDKiA. Z budowy mostu w połowie maja zrezygnowała austriacka firma Alpine Bau.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
GDDKiA: przedsiębiorstwo Intercor naprawi most na A1 w Mszanie
(Thinkstockphotos)
ycipk-1knue3

Umowę na naprawę mostu podpisano w środę. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała, że koszt naprawy w całości zostanie pokryty z gwarancji bankowych Alpine Bau, które zostały zabezpieczone na rzecz Skarbu Państwa.

Chodzi o most MA532 - ostatni budowany obiekt na odcinku A1 między węzłem Świerklany pod Wodzisławiem Śląskim a węzłem Mszana pod Jastrzębiem Zdrojem. Praktycznie wszystkie pozostałe obiekty oraz sama konstrukcja autostrady na tym odcinku są gotowe bądź na ukończeniu. Przy budowie mostu doszło do dwóch awarii - 22 grudnia 2011 r. i 13 marca 2012 r. Po tej drugiej nadzór budowlany wstrzymał tam prace. Między GDDKiA i Alpinie Bau trwają spory, kto jest winien problemów przy budowie.

W kwietniu ub. roku Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Katowicach wstrzymał prace na moście, a w czerwcu ub. roku zdecydował, że konstrukcja mostu musi być wzmocniona, a to wymaga korekt w projektach i dodatkowych robót. Po zejściu Alpine Bau z budowy GDDKiA ogłosiła, że dokończy realizację programu naprawczego dla tego obiektu, a wszystkie prace na autostradzie mogą zakończyć się jeszcze w tym roku.

ycipk-1knue3

Jak poinformowała GDDKiA, w pierwszej kolejności realizowane będą prace naprawcze podyktowane decyzją nadzoru budowlanego. "W międzyczasie zostanie przeprowadzona procedura przetargowa, zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych, na dokończenie całego odcinka autostrady A1" - poinformowała Dyrekcja.

Drogowcy uważają, że przy sprawnej realizacji prac i sprzyjających warunkach atmosferycznych zakończenie robót budowlanych na moście będzie możliwe do końca tego roku. Niezwłocznie po zakończeniu naprawy GDDKiA planuje wystąpić do nadzoru budowlanego o pozwolenie na użytkowanie całego fragmentu autostrady A1 od węzła Świerklany do węzła Mszana. Zdaniem Dyrekcji przewidywany termin dopuszczenia do ruchu odcinka Świerklany-Gorzyczki to pierwsza połowa 2014 r.

Pierwotnie odcinek A1 Świerklany-Gorzyczki miał być gotowy w sierpniu 2010 r.

Przygraniczny odcinek A1 Mszana-Gorzyczki oddano do użytku dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t w grudniu ub.r. Przejazd od aglomeracji katowickiej do czeskiej granicy jest możliwy z ok. 10-kilometrowym objazdem budowanego mostu.

ycipk-1knue3
Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1knue3

ycipk-1knue3
ycipk-1knue3