Trwa ładowanie...
d2zcqsh
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
polacy na wakacjach

Gdzie Polacy wyjeżdzają na wakacje? W tym kraju kochają wypoczywać

Mimo kryzysu, przyspieszonych wyborów, strajków i demonstracji, Grecja jest absolutnym hitem sprzedaży jako kierunek wypoczynku Polaków - wynika z danych Polskiego Związku Organizatorów Turystyki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdzie Polacy wyjeżdzają na wakacje? W tym kraju kochają wypoczywać
(Fot: Pixabay.com/Domena publiczna)
d2zcqsh

Grecja w te wakacje nie miała najlepszej prasy. Media wieszczyły wyjście tego kraju ze strefy euro, rozpadł się rząd, a krajem wstrząsały strajki.

A jednak Polacy kochają ten kraj. Jak podają biura zrzeszone w PZOT udział Grecji w sprzedaży wycieczek w ostatnich tygodniach sierpnia sięgnął blisko 40 proc. całości sprzedaży.

To jest ponad 2 razy więcej niż sprzedaż wycieczek do Turcji. Z 10 najpopularniejszych kierunków-kurortów aż 6 to kurorty położone w Grecji kontynentalnej lub na wyspach. W pierwszej piątce miejsca od 2 do 5 zajmują 4 greckie kurorty. Są to Heraklion, Rodos, Zakynthos i Korfu.

Zobacz także: * *Grecka turystyka w tarapatach. Niemcy rezygnują z wycieczek


d2zcqsh

Podziel się opinią

Share
d2zcqsh
d2zcqsh