Trwa ładowanie...
d2kh2aj

Getin Noble Bank może dołączyć do MSCI Poland w czerwcu - Wood & Co. (opinia)

10.02. Warszawa (PAP) - Analitycy Wood & Company w porannym raporcie wskazują, że Getin Noble Bank może dołączyć do indeksu MSCI Poland w czerwcu. W ich opinii najbliższa lutowa...

Share
d2kh2aj

10.02. Warszawa (PAP) - Analitycy Wood & Company w porannym raporcie wskazują, że Getin Noble Bank może dołączyć do indeksu MSCI Poland w czerwcu. W ich opinii najbliższa lutowa rewizja indeksów MSCI Emerging Europe nie przyniesie żadnych wykluczeń.

"Wierzymy, że Getin Noble Bank stał się ważnym kandydatem na dołączenie do indeksu MSCI Poland podczas następnej półrocznej rewizji, która będzie miała miejsce w czerwcu" - napisali w raporcie.

"Getin Noble Bank może mieć wagę około 2,3 proc. w MSCI Poland, 0,42 proc. w MSCI Emerging Europe i 0,03 proc. w MSCI Emerging Markets" - dodali.

W opinii analityków Wood & Company, najbliższa, mająca miejsce 12 lutego, rewizja indeksów MSCI Emerging Europe nie przyniesie żadnych wykluczeń.

d2kh2aj

Dodają, że zwiększeniu w indeksach MSCI może ulec waga Enei, po tym jak Vattenfall sprzedał swoje udziały w tej spółce.

"Waga Enei w indeksie MSCI Poland wzrośnie z 0,88 proc. do 1,46 proc. Taki krok naszym zdaniem wygeneruje dodatkowe 9 mln USD popytu ze strony funduszy pasywnych. Popyt ze strony funduszy aktywnych może wynieść z kolei ok. 34 mln USD" - napisali.

"Jednak trzeba pamiętać, że większość inwestorów aktywnych wzięła prawdopodobnie udział w budowie księgi popytu na 18,7 proc. akcji Enei oferowanych przez Vattenfall" - dodali. (PAP)

kam/ asa/

d2kh2aj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kh2aj
d2kh2aj