Trwa ładowanie...

Giełda odetchnęła po ostrych spadkach

Od samego rana obserwowaliśmy mocne spadki na giełdzie w Warszawie. Wszystkie główne indeksy traciły blisko 2 proc. Wszystko z powodu początkowych przecieków ws. OFE. Po rozpoczęciu konferencji MF nastąpiło odreagowanie.

Share
Giełda odetchnęła po ostrych spadkach
Źródło: Jupiterimages
d3zk3ck

O godzinie 10 rozpoczęła się konferencja ministrów pracy i finansów ws. możliwych rozwiązań w OFE. Przed konferencją pojawiły się przecieki, jak mogą wyglądać rozwiązania, co spowodowało ostre spadki po otwarciu.

- Sesja w Warszawie rozpoczyna się dziś od drastycznej wyprzedaży; to przynajmniej w części odpowiedź rynku na zarys rządowych propozycji ws. OFE, które (na razie nieoficjalnie) trafiły na rynek i z dużym prawdopodobieństwem będą zakładać dalsze ograniczenie składki, a tym samym środków, które trafią na rynek akcji; pamiętając o dużym negatywnym wpływie rolowania, które zaburza wykres krótkoterminowy (-95 pkt.), patrząc z dłuższej perspektywy notowania zbliżają się już do minimów z 2011 i 2012 roku w okolicach 2000 pkt - pisze dr Przemysław Kwiecień z XTB.

Po rozpoczęciu konferencji nastąpiło widoczne odreagowanie na GPW. WIG20 odrobił część spadków, ale o 10.13 tracił nadal 1,79 proc. Indeks sWIG80 tracił 1,74 proc., a mWIG40 - 1,57 proc. Kilkanaście minut później WIG20 wyszedł nawet na plus i rósł o 0,23 proc.

d3zk3ck

Podziel się opinią

Share
d3zk3ck
d3zk3ck