Trwa ładowanie...
d1t5r78
leki
+1

GIF wycofał serię kropli do oczu

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał w obrotu jedną serię kropli do oczu Xaloptic Free. To znane krople zmniejszające ciśnienie wewnątrzgałkowe. Chodzi o serię 511017. Jej data ważności mija w czerwcu 2020 roku.
Share
Xaloptic Free to preparat stosowany miejscowo do oka.
Xaloptic Free to preparat stosowany miejscowo do oka.Źródło: Shutterstock.com
d1t5r78

Lek został wycofany z obrotu na terenie całego kraju.

W komunikacie GIF napisał, że do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynął protokół z badań przeprowadzonych przez Narodowy Instytut Leków. Badania te potwierdziły, iż próbka nie spełniała wymagań specyfikacji wytwórcy, w zakresie parametrów zawartości zanieczyszczeń.

Xaloptic Free to preparat stosowany miejscowo do oka, zmniejszający ciśnienie wewnątrzgałkowe. Substancją czynną preparatu jest latanoprost.

d1t5r78

CZYTAJ: Zamienniki leków nie dla Polaków. Przez brak konkurencji

- Nie odnotowaliśmy zgłoszeń niestandardowych działań niepożądanych w związku z tą serią produktu, jednak w poczuciu odpowiedzialności za pacjenta, w celach prewencyjnych, wycofujemy tę serię z rynku – powiedziała Magda Rzeszotalska, rzecznik prasowy producenta, cytowana przez tvn24bis.pl.

Dodała też, że pacjenci, którzy posiadają produkt z wycofywanej serii powinni „zaprzestać jego stosowania i zgłosić się do lekarza w celu ustalenia dalszego sposobu terapii".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1t5r78

Podziel się opinią

Share
d1t5r78
d1t5r78