Trwa ładowanie...
rekord

Gigantyczna kumulacja rozbita

USA. Dwie osoby trafiły szóstkę w losowaniu amerykańskiej loterii MegaMillions. Szczęściarze podzielą się drugą najwyższą wygraną w historii USA. Do podziału jest 636 mln dolarów.

Share
Gigantyczna kumulacja rozbita
Źródło: AFP, Fot: stan honda
dush96l

Zwycięzcy pochodzą z stanów Georgia i Kalifornia. Jak wynika ze statystyki, mieli tysiąc razy więcej szans na zabicie przez meteoryt niż wygranie w tej loterii.

Oto liczby, dzięki którym zostali milionerami. 7, 8, 14, 17, 20 i 39.

dush96l

Mega Millions to amerykańska gra loteryjna, z której mogą skorzystać mieszkańcy 43 stanów. Dzisiejsza wygrana jest drugim wynikiem w historii tej loterii. Rekord wynoszący 656 mln dolarów padł 30 marca 2012 roku, kwota ta została podzielona na trzech szczęściarzy.

Zasady tej gry nieco różnią się od naszego Lotto. By rozbić bank gracz musi wytypować 5 z 56 białych kul oraz 1 z 46 "mega" liczb. Za poprawne obstawienie pięciu głównych liczb gracz otrzymuje 250 000 dolarów. Grający może wybrać czy chce otrzymać wygraną od razu w gotówce, dostaje wtedy mniej niż główna wygrana, czy też otrzymywać część pieniędzy co roku. Reguły wypłat różnią się w zależności od stanu.

dush96l

Podziel się opinią

Share
dush96l
dush96l