Trwa ładowanie...

Gminy inwestują w wody geotermalne

Gminy coraz chętniej inwestują w eksploatację wód geotermalnych - czytamy w "Rzeczpospolitej". Przez 3 lata wydatki na parki rozrywki, baseni i ciepłownie korzystające z gorących źródeł sięgną miliarda złotych.

Gminy inwestują w wody geotermalneŹródło: PAP, fot: Wojtek Szabelski
d1pa7b6
d1pa7b6

Gminy coraz chętniej inwestują w eksploatację wód geotermalnych - czytamy w "Rzeczpospolitej". Przez 3 lata wydatki na parki rozrywki, baseny i ciepłownie korzystające z gorących źródeł sięgną miliarda złotych.

Budowa największego w Polsce kompleksu geotermalnego rozpoczyna się w Gostyninie.

W ciągu trzech lat ma powstać ośrodek kąpieli leczniczych i zabiegów upiększających, obejmujący też odkryte baseny z ciepłą wodą i hotele. Wartość inwestycji szacuje się na 300 milionów złotych, a pracę ma w niej znaleźć tysiąc osób.

Podobny kompleks, Termy Maltańskie, wartości 270 milionów złotych, ma powstać w Poznaniu.

"Rzeczpospolita" pisze, że przez ostatnie 2 lata powstało w kraju 5 kompleksów rekreacyjno-balneologicznych, a 15 jest na różnych etapach realizacji.

Kierownik Laboratorium Geotermalnego Polskiej Akademii Nauk, doktor Wiesław Bujakowski mówi, że wielkie zasoby gorących wód występują na dużym obszarze Niżu Polskiego, a zainteresowanie ich wykorzystaniem jest ogromne.

d1pa7b6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pa7b6