Trwa ładowanie...

Goldman przeprasza za kryzys

Goldman Sachs, jedna z największych instytucji finansowych USA, przeprosił za swe winy związane z kryzysem. Zadeklarował przekazać z puli na dodatki pozapłacowe 500 milionów dolarów na pomoc dla 10 tysięcy małych i średnich firm przy wychodzeniu z ciężkiej sytuacji - podaje FT.com

Goldman przeprasza za kryzysŹródło: AFP
d12mhnm

Goldman Sachs, jedna z największych instytucji finansowych w Stanach Zjednoczonych, przeprosił za... kryzys finansowy.

Zadeklarował też, że w ramach rekompensaty z puli na dodatki pozapłacowe przekaże 500 milionów dolarów na pomoc dla 10 tysięcy małych i średnich firm borykających się ze skutkami spowolnienia gospodarczego - podaje FT.com

Financial Times twierdzi, że bank próbuje w ten sposób naprawić złą atmosferę wywołaną przydzieleniem olbrzymich premii członkom kadry zarządzającej. Przyznano je po tym, jak bankowi udało się odbić od dna i odnotować najlepsze wyniki pierwszy raz od 9 miesięcy.

d12mhnm

Lloyd Blankfein, prezes Goldman Sachs, powiedział na konferencji w Nowym Jorku, że bank żałuje swojego udziału w boomie na tanie kredyty, która wytworzyła bańkę kredytową.

- Braliśmy udział w czymś ewidentnie niedobrym i mamy za co się kajać - przyznał . - Lloyd Blankfein. - Przepraszamy - dodał.

Goldman parę godzin po wypowiedzi prezesa ogłosił, że zamierza w ciągu najbliższych 5 lat zainwestować pół miliarda dolarów w edukację biznesową, wsparcie techniczne i firmy venture capital. W ten sposób chce pomóc 10 tysiącom małych firmy w Stanach Zjednoczonych. Wydawanie co roku 100 milionów dolarów będzie nadzorowane przez Warrena Buffetta, jednego z najsłynniejszych inwestorów Goldman Sachs.

Dodając łyżę dziegciu, Financial Times zwraca uwagę, że 100 milionów dolarów to suma porównywalna z pojedynczym dobrym dniem handlu w Goldman Sachs. Według gazety w III kwartale bank miał serię 36 dni z rzędu, w których zarabiał 100 milionów dolarów.

Tomasz Kamiński
Wirtualna Polska

d12mhnm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12mhnm