Trwa ładowanie...

Grażyna Kulczyk ucieka do raju

Najbogatsza Polka wyjeżdża z kraju na stałe. Wraz ze swoim majątkiem, szacowanym 1,7 mld złotych, przeniesie się do małej Szwajcarskiej wioski - donosi Fakt, powołując się na szwajcarską gazetę "Blick".

Grażyna Kulczyk ucieka do rajuŹródło: AFP, fot: Fabrice Coffrini
d1q3c7m
d1q3c7m

Najbogatsza Polka wyjeżdża z kraju na stałe. Wraz ze swoim majątkiem szacowanym na 1,7 mld złotych przeniesie się do małej szwajcarskiej wioski - donosi Fakt, powołując się na szwajcarską gazetę "Blick".

Grażyna Kulczyk sprowadzi się wkrótce do Tschelin, alpejskiej miejscowości położonej na wysokości 1500 n.p.m., na pograniczu Szwajcarii, Włoch i Austrii, w której mieszka ok. 170 mieszkańców.

Przypuszczalnie to nie piękne widoki i świeże powietrze były głównym powodem przeprowadzki. Szwajcaria słynie, oprócz zegarków i sera, z bardzo atrakcyjnych podatków. W większości kantonów nie ma stałego progu podatkowego. Przedsiębiorca wraz z regionalnymi władzami sami ustalają jego wysokość. Często jest to nie więcej niż 5 proc.

Więcej o możliwościach ucieczki do rajów podatkowych czytaj w naszym artykule.

_ Rezydenci prowadzący własny biznes mogą negocjować z władzami kantonu wysokość płaconego podatku. I bez względu na to, ile biznesmen faktycznie zarobi, szwajcarskim urzędnikom odda tylko tyle, na ile się umówili _ - wyjaśnia "Faktowi" ekspert podatkowy Agnieszka Rzepecka.

d1q3c7m

Najbogatsza Polka stara się o uzyskania prawa stałego pobytu w Szwajcarii, prawdopodobnie po to by uniknąć płacenia wysokich polskich podatków. Jak informuje "Fakt" przyjazd Polki wywołał w okolicy wielkie poruszenie. Wraz z adwokatami i przedstawicielem jednego z prywatnych szwajcarskich banków udała się do lokalnych władz. Nowym lokum pani Kulczyk będzie duży, dwupiętrowy dom w samym centrum wsi.

Według Angelo Horber, szefa komisji budowlanej w tamtejszej gminie, wartość nieruchomości to prawie 3 miliony złotych.

Niestety majątek, byłej już poznanianki, wystarczy jedynie do zajęcia 5 miejsca na liście najbogatszych Szwajcarek.

Jak twierdzą szwajcarscy dziennikarze, urzędnicy z kantonu Unterengadin, w którym leży wioska Tschelin, już się cieszą na rychłą przeprowadzkę. I sprawdzają, jakie dochody przynosi pani Grażynie Stary Browar w Poznaniu.

Więcej o możliwościach ucieczki do rajów podatkowych czytaj w naszym artykule.

JK
Wirtualna Polska

d1q3c7m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q3c7m