Trwa ładowanie...
dnhaddm
warszawa
17-04-2009 13:05

Gronkiewicz-Waltz: są pieniądze na II linię metra

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz
zapewniła na konferencji prasowej, że są środki na budowę
centralnego odcinka II linii metra w stolicy.

dnhaddm
dnhaddm

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapewniła w piątek na konferencji prasowej, że są środki na budowę centralnego odcinka II linii metra w stolicy.

Dodatkowe środki w wysokości 400 mln zł pochodzą z oszczędności z przetargów, w tym m.in. z przetargu na Most Północny. Większe będzie także dofinansowanie ze środków unijnych.

_ Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zgodził się na zmiany na liście projektów, które mają zagwarantowane dofinansowanie unijne. Na centralny odcinek obecnie zapisane jest 1,2 miliarda złotych, a spodziewamy się, że ostateczne dofinansowanie będzie większe niż 50 procent. Jednym słowem mamy na inwestycję 4 mld 389 mln zł _ - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

Rada Warszawy 28 czerwca ma zdecydować o zabezpieczeniu środków finansowych na budowę odcinka II linii metra - od Ronda Daszyńskiego do Dworca Wileńskiego. Jeśli tak się stanie, możliwe będzie rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie (najpóźniej 95 dni po tym, bo tyle może potrwać rozpatrywanie ewentualnych skarg) z wybranym wykonawcą umowy na projekt i budowę metra.

dnhaddm

Wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz mówił, że harmonogram prac zakłada, że prace budowlane ruszą w ciągu 12 miesięcy od daty podpisania umowy. Wcześniej wykonany zostanie projekt. Zakończenie budowy przewidziane jest na 2013 r.

Do przetargu na projekt i budowę drugiej linii metra zgłosiło się pięć międzynarodowych konsorcjów, najtańsza oferta opiewała na kwotę ok. 4,1 mld zł, a to niemal pół miliarda więcej, niż wcześniej zakładało miasto.

dnhaddm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnhaddm