Trwa ładowanie...
d62n7mr
banki
22-09-2008 16:30

Grupa G7 pozytywnie przyjęła amerykański plan ratowania banków

Ministrowie finansów
najbardziej uprzemysłowionych państw świata (G7) "bardzo
pozytywnie" przyjęli w poniedziałek amerykański plan ratowania
banków. Zadeklarowali "gotowość" podjęcia "wszelkich niezbędnych
środków" w celu ustabilizowania międzynarodowego systemu
finansowego.

d62n7mr
d62n7mr

"Bardzo pozytywnie przyjmuje nadzwyczajne środki podjęte przez Stany Zjednoczone w celu zwiększenia stabilności rynków finansowych i stawienia czoła obawom związanym z kredytami, w szczególności plan uruchomienia programu mającego na celu usunięcie niepłynnych aktywów destabilizujących instytucje finansowe" - napisali ministrowie w oświadczeniu opublikowanym po zakończeniu telekonferencji.

Zapewniając o swej "zdecydowanej wspólnej woli ochrony integralności międzynarodowego systemu finansowego", państwa członkowskie G7 zapewniają też, że są "gotowe podjąć wszelkie niezbędne środki, indywidualnie lub zbiorowo, w celu zagwarantowania (jego) stabilności".

Minister finansów Niemiec Peer Steinbrueck powiedział tymczasem w poniedziałek, że państwa G7 nie zamierzają podejmować żadnych kroków porównywalnych z amerykańskim pakietem ratowania sektora bankowego.

Amerykański plan przewiduje nadanie Departamentowi Skarbu szerokich uprawnień umożliwiających wykupywanie od grup finansowych niespłacanych kredytów hipotecznych. Zdaniem Steinbruecka nie ma powodu, by obawiać się kryzysu kredytowego w Niemczech.

Do grupy G7 należą Niemcy, Kanada, Stany Zjednoczone, Francja, Wielka Brytania, Włochy i Japonia. (PAP)

d62n7mr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d62n7mr