Trwa ładowanie...
d2vlmxm

Grupa Glinik SA odłożyła plany giełdowe

13.10.Gorlice (PAP) - Grupa Glinik SA w Gorlicach (woj. małopolskie), wyspecjalizowana m.in. w produkcji maszyn górniczych, narzędzi wiertniczych i odkuwek, odłożyła debiut...
Share
d2vlmxm

13.10.Gorlice (PAP) - Grupa Glinik SA w Gorlicach (woj. małopolskie), wyspecjalizowana m.in. w produkcji maszyn górniczych, narzędzi wiertniczych i odkuwek, odłożyła debiut giełdowy, planowany pierwotnie na jesień tego roku.

"Prace zmierzające do wejścia spółki na giełdę zostały zawieszone do czasu poprawienia sytuacji na warszawskim parkiecie. Spokojnie będziemy na to czekać" - poinformował PAP w poniedziałek prezes Grupy Glinik, Mieczysław Brudniak.

Glinik zamierzał pozyskać z publicznej emisji około 100 mln zł. Pieniądze miały zostać przeznaczone na realizację planów inwestycyjnych dotyczących przedsięwzięć technologicznych w spółkach grupy oraz zaplanowanych przejęć innych firm.

d2vlmxm

Jak zaznaczył prezes, wobec braku pieniędzy z emisji akcji, spółka zaplanowane, bieżące inwestycje sfinansuje z własnych środków.

"Giełda to nasz plan docelowy, obecnie pracujemy nad modyfikacją strategii grupy, uwzględniającej przesunięcie w czasie planów giełdowych" - dodał Brudniak.

Obecnie blisko 90 proc. walorów akcji Grupy Glinik SA posiada firma Invest Glinik, należąca do menedżerów i załogi firmy. Po przeprowadzaniu emisji, większościowy pakiet nadal miałby pozostać w jej rękach.

Skonsolidowane przychody grupy Glinik wyniosły w zeszłym roku 466 mln zł, a zysk netto osiągnął 22 mln zł. 33 proc. sprzedaży grupy stanowiła sprzedaż eksportowa.

W skład grupy wchodzi m.in. Zakład Maszyn Górniczych (do górnictwa trafia ok. 20 proc. produkcji grupy), spółka Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze (wytwarza sprzęt nie tylko do odwiertów w górnictwie ropy czy gazu, ale i np. do poszukiwania wody w krajach arabskich) oraz kuźnia, produkująca rozmaite odkuwki. Grupa zatrudnia blisko 2250 osób. (PAP)

rgr/ krf/ jbr/ asa/

d2vlmxm

Podziel się opinią

Share
d2vlmxm
d2vlmxm