Trwa ładowanie...
d337wws

Grupa Marvipol wyemituje obligacje o wartości 60 mln zł

30.10. Warszawa (PAP) - Marvipol pozyska 60 mln zł z emisji obligacji, które wykorzysta do zamiany krótkoterminowego zadłużenia obligacyjnego i kredytowego na długoterminowy dług -...

Share
d337wws

30.10. Warszawa (PAP) - Marvipol pozyska 60 mln zł z emisji obligacji, które wykorzysta do zamiany krótkoterminowego zadłużenia obligacyjnego i kredytowego na długoterminowy dług - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"Korporacyjny dług zostanie zabezpieczony czekającymi na nabywców mieszkaniami, powstałymi w ramach II i III etapu inwestycji Apartamenty Mokotów Park" - podano w raporcie.

Obligacje zostaną zaoferowane do objęcia "wiodącej grupie funduszy inwestycyjnych".

"Refinansowanie inwestycji Apartamenty Mokotów Park to rozwiązanie zdecydowanie korzystne dla Grupy Marvipol, pozwalające nam komercjalizować powstałe na Mokotowie lokale bez nadmiernej presji czasu, po stawkach gwarantujących atrakcyjną marżę na sprzedaży. Zabezpieczenie na rzecz obligatariuszy nie będzie stanowić przeszkody w sprawnej sprzedaży mieszkań i lokali użytkowych, proces uwalniania hipoteki przy sprzedaży będzie przebiegał podobnie jak w przypadku projektów obciążonych kredytami inwestycyjnymi" - poinformował cytowany w komunikacie Sławomir Horbaczewski, wiceprezes Marvipolu.

d337wws

Środki z emisji zostaną przeznaczone na spłatę pozostałej do rozliczenia części kredytu inwestycyjnego, z którego finansowana była budowa osiedla Apartamenty Mokotów Park, a także na współfinansowanie wykupu obligacji korporacyjnych przeznaczonych do wykupu w grudniu 2013 i styczniu 2014 r.

Marvipol prowadzi też negocjacje ws. leasingu zwrotnego biurowca Prosta Tower, co pozwoliłoby grupie na uwolnienie kilkudziesięciu milionów złotych zaangażowanych w projekt.

"Uzyskane środki posłużą dofinansowaniu największego projektu deweloperskiego grupy - inwestycji Central Park Ursynów (...). Drugim z kluczowych celów inwestycyjnych grupy Marvipol jest zasilenie kapitału obrotowego spółek z segmentu motoryzacyjnego" - podała spółka. (PAP)

morb/ asa/

d337wws

Podziel się opinią

Share
d337wws
d337wws