Trwa ładowanie...
d4dhi2l

Grupa PHN nie wyklucza, że wartość jej oferty publicznej może wynieść blisko 3 mld zł

20.12. Warszawa (PAP) - Grupy PHN nie wyklucza, że wartość jej oferty publicznej może wynieść blisko 3 mld zł, jeśli weźmie się pod uwagę wartość nieruchomości jakimi dysponuje -...

Share
d4dhi2l

20.12. Warszawa (PAP) - Grupy PHN nie wyklucza, że wartość jej oferty publicznej może wynieść blisko 3 mld zł, jeśli weźmie się pod uwagę wartość nieruchomości jakimi dysponuje - poinformował Wojciech Papierak, prezes Grupy PHN.

"(...) Mówimy o ofercie globalnej, skierowanej nie tylko do rynku polskiego, ale także na inne rynki europejskie. Będziemy przedstawiali naszą spółkę również za Oceanem. Oferta będzie skierowana nie tylko do inwestorów instytucjonalnych, ale także prywatnych" - powiedział w TVN CNBC Wojciech Papierak, prezes PHN.

Na pytanie, jaka część spółki zostanie sprywatyzowana, a jaka pozostanie w rękach Skarbu Państwa odpowiedział: "tego dzisiaj nie wiemy, jedyne co mogę powiedzieć, powtarzając za właścicielem, to że MSP nie wyklucza sprzedaży 100 proc. swoich udziałów w spółce".

d4dhi2l

Papierak pytany o to, czy wartość oferty może sięgnąć 3 mld zł odpowiedział: "to zależy od tego do jakiej ceny dojdziemy. Patrząc na wycenę i na wartość aktywów, tym się tylko posługujemy, to może być blisko 3 mld zł, ale to zależy od rynku i od tego jakie bedą nastroje".

Papierak poinformował, że obecna wartość aktywów spółki to ok. 2,6 mld zł, ale w najbliższym czasie może ona ulec zwiększeniu o kolejne 200 mln zł.

W poniedziałek, 19 grudnia, Krzysztof Walenczak, wiceminister skarbu, poinformował PAP, że MSP rozpoczyna fazę przygotowawczą do IPO Grupy PHN. Zakłada, że do debiutu spółki na GPW dojdzie do połowy 2012 roku. Ofercie prawdopodobnie nie będzie towarzyszyła emisja nowych akcji.

Walenczak dodał, że część oferty, prawdopodobnie 25-30 proc., będzie skierowana do inwestorów indywidualnych.

d4dhi2l

Grupa PHN posiada w swoim portfelu blisko 180 nieruchomości, głównie w aglomeracji warszawskiej, w tym niezabudowane działki o powierzchni ponad 1,3 tys. ha.

Prezes PHN, Wojciech Papierak informował w lipcu, że celem grupy jest stworzenie największej spółki zarządzającej własnymi nieruchomościami w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Podstawowym obszarem działalności grupy PHN będzie zarządzanie portfelem nieruchomości w segmentach biurowym, handlowym i logistycznym. W okresie przejściowym będzie ona zarządzała własnymi obiektami oraz prowadziła projekty deweloperskie.

Grupa PHN, powstała w wyniku konsolidacji spółek Skarbu Państwa z sektora nieruchomości. Wniesiono do niej spółki Intraco, Polskiego Holdingu Nieruchomościowego (który tworzą spółki Dipservice, Towarzystwo Obrotu Nieruchomościami "Agro", Argo, Składnica Księgarska, Kaskada oraz COBO) i Budexpo. (PAP)

jow/ asa/

d4dhi2l

Podziel się opinią

Share
d4dhi2l
d4dhi2l