Trwa ładowanie...
partie polityczne
22-07-2014 14:44

Grupiński: w PO nie ma haraczy

W PO nie ma żadnych haraczy od posad w spółkach i radach nadzorczych - zapewnia szef klubu Rafał Grupiński. Polityk odniósł się do informacji Gazety Wyborczej.

Share
Grupiński: w PO nie ma haraczyŹródło: PAP/Paweł Jaskółka
d400d5b

Ta ujawniła, że każdy, kto dzięki Polskiemu Stronnictwu Ludowemu dostał pracę w urzędzie podlegającym politycznej kurateli, musi płacić partii 3 procent od swojej pensji.

W radiowej Trójce minister rolnictwa Marek Sawicki stwierdził, że wszystkie partie polityczne wymagają opłaty od osób, które dzięki ugrupowaniu zdobyły pracę. Informacji tych nie potwierdza Rafał Grupiński. Jak podkreśla, to właściwe podejście do sprawy.

O samym pomyśle Grupiński mówi, że nie jest on najszczęśliwszy. Dodaje, że posłowie Platformy, poza niską składką członkowską, mogą wpłacać na rzecz partii drobne kwoty. Podkreśla przy tym, że są to dobrowolne darowizny.

d400d5b

Gazeta Wyborcza dotarła do uchwały Rady Naczelnej PSL z 2003 roku. Określa ona dokładnie, że 3 procent od swojej pensji mają płacić urzędnicy agencji resortowych, dyrektorzy, szefowie spółek skarbu państwa, ale też parlamentarzyści, ministrowie, czy samorządowcy. Uchwała dotyczy osób "rekomendowanych przez PSL". Jest w niej też zapis dyscyplinujący, mówiący o tym, że kto nie odda 3 procent, straci rekomendację Stronnictwa.

(AS)

d400d5b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d400d5b
d400d5b