Trwa ładowanie...
d2vn2fm
20-10-2016 14:58

GUS: Dostęp do Internetu posiada 80,4% gospodarstw domowych

Warszawa, 20.10.2016 (ISBnews) - Dostęp do Internetu posiada 80,4% gospodarstw domowych, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS). Odsetek ten był wyższy o 4,6 pkt proc. niż w roku poprzednim, a w stosunku do 2013  r. - o 8,5 pkt proc.

d2vn2fm
d2vn2fm

?W porównaniu z 2015 r. udział gospodarstw domowych korzystających z Internetu poprzez szerokopasmowe łącza internetowe zwiększył się o 4,7 pkt proc. Zarówno dostęp do Internetu, jak i rodzaj posiadanych łączy internetowych był zróżnicowany ze względu na typ gospodarstwa, klasy miejsca zamieszkania oraz stopień urbanizacji. Wśród gospodarstw domowych posiadających dostęp do Internetu, dominowały gospodarstwa domowe z dziećmi" - czytamy w raporcie ?Społeczeństwo Informatyczne".

Uwzględniając klasy miejsca zamieszkania, dostęp do Internetu posiadało więcej gospodarstw w miastach niż na obszarach wiejskich. Taka sama sytuacja dotyczyła dostępu do Internetu poprzez łącza szerokopasmowe. Podobnie jak w przypadku wyposażenia gospodarstw domowych w komputery, wskaźnik dostępu do Internetu (w tym także szerokopasmowego) najwyższy odnotowano na obszarach wysoko zurbanizowanych, podano również.

?80,1% gospodarstw domowych z co najmniej jedną osobą w wieku 16-74 lata ma w domu przynajmniej jeden komputer. Wskaźnik ten z roku na rok systematycznie zwiększa się i w porównaniu z rokiem poprzednim wzrósł o 2,2 pkt proc., a w stosunku do 2013 r. - o 5,4 pkt proc." - zaznaczono również.

(ISBnews)

d2vn2fm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vn2fm