Trwa ładowanie...

GUS podał dane na temat wynagrodzeń

Przeciętne wynagrodzenie brutto w kwietniu wyniosło 3 tys. 398,67 zł, co oznacza, że w ujęciu rocznym wzrosło o 3,2 proc., a w skali miesiąca spadło o 2,7 proc. - podał w środę Główny Urząd Statystyczny.

GUS podał dane na temat wynagrodzeńŹródło: Jupiterimages
d19jidd

Przeciętne wynagrodzenie bez wypłat z zysku wyniosło w kwietniu 3.397,01 zł i wzrosło rdr o 3,2 proc., a wobec marca spadło o 2,7 proc.
- W porównaniu do marca, pracownicy firm dostali przy kasie o prawie 95 zł mniej, ale w porównaniu do kwietnia ubiegłego roku o 104 więcej. Całkiem przyzwoita dynamika płac utrzymuje się już trzeci miesiąc z rzędu - komentuje Roman Przasnycki z Gold Finance.

GUS podał także, że w przedsiębiorstwach w kwietniu było zatrudnionych 5 mln 308,3 tysięcy osób, czyli bez zmian rdr i o 0,3 proc. mniej wobec marca.

- Powstrzymana została niekorzystna, trwająca od lutego 2009 r. tendencja spadku liczby etatów. To dane nieco lepsze, niż oczekiwali ekonomiści, zakładali oni bowiem niewielki, sięgający 0,2 proc. spadek liczby zatrudnionych - uważa Przasnycki. - Wskazują one na to, że nasz przemysł nie tylko najgorsze ma już za sobą, ale zaczyna się coraz bardziej rozpędzać. Można więc mieć nadzieję, że w kolejnych miesiącach zatrudnionych zacznie przybywać.

- Po raz ostatni z takim zjawiskiem mieliśmy do czynienia w styczniu ubiegłego roku, gdy zatrudnienie wzrosło o 0,7 proc. Przez następne czternaście miesięcy firmy redukowały stanowiska pracy. W porównaniu do marca, w kwietniu liczba zatrudnionych zwiększyła się o 14,6 tys. osób - dodał analityk Gold Finance.

d19jidd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19jidd