Trwa ładowanie...

GUS: w I półroczu spowolnienie

W pierwszym półroczu tego roku w gospodarce utrzymywało się spowolnienie, ale w II kwartale w niektórych obszarach aktywności gospodarczej dynamika była lepsza, niż obserwowana na początku 2013 roku - ocenia GUS.

GUS: w I półroczu spowolnienieŹródło: Thinkstockphotos
d5zwaox
d5zwaox

"W I półroczu br., przy nadal niekorzystnej koniunkturze na rynkach światowych, w Polsce utrzymało się spowolnienie gospodarcze. W II kwartale br. w niektórych obszarach aktywności gospodarczej notowano jednak poprawę dynamiki w porównaniu z obserwowaną w pierwszych miesiącach roku" - napisano w podsumowaniu I półrocza.

"Po spadku w I kwartale, w okresie kwiecień-czerwiec br. wzrosła produkcja sprzedana przemysłu w skali roku. Wyższa niż w II kwartale ub. roku była sprzedaż detaliczna (w okresie pierwszych trzech miesięcy br. kształtowała się na poziomie sprzed roku). Głębszy niż w okresie styczeń-marzec br. był natomiast spadek produkcji budowlano-montażowej. W II kwartale br., w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku, odnotowano również nieco wolniejszy niż w I kwartale wzrost sprzedaży usług w transporcie. W kolejnych okresach br. w obrotach towarowych handlu zagranicznego utrzymał się wzrost eksportu i spadek importu, co wpłynęło na poprawę ujemnego salda wymiany w skali roku" - dodano.

d5zwaox
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5zwaox