Trwa ładowanie...
d33csbs

Harami wciąż ważna

Obawy o wypłacalność Irlandii oraz perspektywa podniesienia stóp procentowych w Chinach uderzyły rykoszetem w warszawski parkiet na starcie piątkowych kwotowań. Na rynku terminowym, FW20Z10 rozpoczęły dzień z poziomu 2 700 pkt, co oznaczało spadek o 35 pkt względem przedświątecznego rozstrzygnięcia.
Share
Harami wciąż ważna
Źródło: BM Banku BPH
d33csbs

W pierwszych minutach handlu podaż poprawiła swoje zdobycze, sprowadzając po godz. 9:00 kurs grudniowej serii do dziennego minimum na poziomie 2 689 pkt. Atmosfera poprawiła się po rozpoczęciu handlu na rynku kasowym. Na fali polepszenia sentymentu za granicą, kupujący na Książęcej przystąpili do zakupów i przy całkowitej bierności dominujących o poranku niedźwiedzi doprowadzili rynek w końcówce sesji w okolice kreski. Kropkę nad "i" postawił opublikowany w ostatnich minutach korzystny odczyt indeksu Michigan i ostatecznie byki zakończyły piątkowe zmagania na poziomie sesyjnego maksimum, tj. 2 741 pkt, co oznacza wzrost o 0,2%. Baza na koniec dnia wynosi +2 pkt, LOP to 108 tys. pozycji. Sesyjny wolumen obrotu ukształtował się na poziomie 50,2 tys. kontraktów.

 (fot. BM Banku BPH)
Źródło: (fot. BM Banku BPH)

Piątkowa, poranna presja podaży nieoczekiwanie zmotywowała kupujących, którzy w ładnym stylu odrobili wysokie straty poniesione na starcie przedweekendowych notowań. Atak niedźwiedzi przełamał mocne wsparcie wyznaczone przez październikowe szczyty (2 709 pkt) i zaprowadził rynek w okolice wzrostowej linii jesiennego trendu, realizując tym samym korekcyjny scenariusz implikowany przez spadkową formację harami, jaka utworzyła się po środowej sesji. Wspomniana linia w połączeniu ze średnią SK-15 skutecznie wyhamowały napór sprzedających i umożliwiły przejęcie inicjatywy przez byki, które zakończyły handel powyżej poprzedniego zamknięcia. Choć wyrysowana na wykresie dziennym, pozbawiona górnego cienia biała świeca nie zanegowała negatywnej wymowy środowego harami, to zachowanie kupujących powala sądzić, iż nie będą chcieli łatwo skapitulować. Krótkoterminowy RSI zyskał na wartości, natomiast średnioterminowy ADX wyhamował. Panujące na rynku niezdecydowanie podkreśla wyrysowana na wykresie grudniowej serii w
układzie tygodniowym mała biała świeca z dwoma cieniami.

d33csbs

Podziel się opinią

Share
d33csbs
d33csbs